دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا

دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا | وارد شوید | ثبت نام کنید

سرنوشت ایکس باکس و پلی استیشن با ویروس کرونا چه خواهد شد؟

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 14 مارس 2020
بازدید: ۵۲ نفر
عکس سرنوشت ایکس باکس و پلی استیشن با ویروس کرونا چه خواهد شد؟

آیا ویروس کرونا می تواند عرضه پلی استیشن 5 را به تاخیر بیندازد؟ آیا عرضه ایکس باکس دیرتر انجام می شود؟ کرونا با سرنوشت بازی های محبوبمان چه خواهد کرد؟ این ها سوالاتی هستند که این روزها در همه جا مطرح هستند و اپیدمی ویروس کرونا اهمیت این سوالات را در ذهن ها برجسته می کند.

واضح است که با شیوع ویروس کرونا در چین، ایران و اروپا سیاستمداران و سران حکومت در حال لغو تجمعات گوناگون هستند. در این میان صنعت اسباب بازی های ویدیویی به احتمال زیاد کمترین آسیب را از شیوع این ویروس خطرناک متحمل می شوند. احتمالا به خاطر این ویروس عجیب پلی استیشن و یکس باکس هم به تاخیر خواهد افتاد اما قبل از پآن باید چندین مورد را مورد بررسی قرار دهیم.

ویروس کرونا به این زودی ها خداحافظی نخواهد کرد

این ویروس در حال حاضر دنیا را فرا گرفته است و بر خلاف انتظار سیاستمداران که گمان می کردند با تعطیلی مدارس اوضاع بهبود خواهد یافت حال به فکر شرایط ویژه ای هستند. با بهبود اوضاع چین شاید ورق برگردد و امید گیمران با آغاز بهار جوانه بزند زیرا معمولا کنسول ها در خاک چین تولید می شوند.

کشور چین خاستگاه ویروس کرونا و کنسول های نسل بعد

عکس سرنوشت ایکس باکس و پلی استیشن با ویروس کرونا چه خواهد شد؟

با توجه به بهبودی چین از این ویروس شاید مایکروسافت و سونی بتوانند در مدت زمان مقرر تولید کنسول را به صورت کاملا محدود در چین شروع کنند اما تا زمانی که بازاری برای ارائه نباشد، عاقلانه نیست که عرضه محصول یزرگی مانند پلی استیشن و ایکس باکس به تعویق بیفتد تا شرکت ها متحمل هزینه کلان تولید در شرایط کنونی و عرضه به بازاری خالی از مشتری ها نشود.

علی رغم اینکه چین بزرگترین تولیدکننده کنسول ها است اما تنها جایی نیست که کارخانه های پلی استیشن و ایکس باکس در آن واقع شده اند. کنسول ها از قطعات گوناگونی ایجاد شده است و کشور های مختلف زنجیره طولانی را در ساخت این قطعات ایجاد کرده اند. بنابراین تعطیلی هر کدام از کارخانه ها شانس تولید را کاهش می دهد. تاریخ عرضه کنسول ها هم تعطیلات پایان سال 2020 اعلام شده است که حداقل 8 تا 10 ماه تا زمان اعلام شده فاصله داریم.

بازی ها بدون تاخیر ارائه می شوند

عکس سرنوشت ایکس باکس و پلی استیشن با ویروس کرونا چه خواهد شد؟

تاکنون بازی های بزرگ با تاخیر ارائه نشده اند. زمانی که از سبز بودن صنعت ویدیوگیم صحبت می کنیم قسمتی از بار کلمه را به این شرایط بر می گرداند. هزاران نفر با استفاده از اینترنت و نرم افزارها بازی های بزرگی را تولید می کنند و فقط بخشی از تولید یک بازی نیاز به حضور کارمندان دارد. با توجه به این مسائل بعید است که بازی ها با تاخیر همراه شوند.

رونمایی از پلی استیشن 5 چه خواهد شد؟

مایکروسافت چند ماه گذشته ایکس باکس را به شکل غافل گیر کننده ای به جهان نشان داد. اما سونی هنوز اعلام نکرده است که پلی استیشن 5 چه مشخصاتی دارد و چه پآینده ای در انتظار آن است؟ احتمالا با حضور ویروس کرونا نباید منتظر یک مراسم با شکوه باشیم و احتمالا یک رونمایی آنلاین در انتظار این محصول خواهد بود.

با این حال با توجه به اتفاقات مهمی که برای سلامت جهان رخ داده است شاید با چند ماه تاخیر در عرضه این محصولات روبرو باشیم و باید زمان بیشتری را با پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان سرگرم باشیم. البته با دلار گران امروز تاخیر در ارائه پلی استیشن و ایکس باکس خیلی هم خبر بدی نیست!

برچسب‌ها:
nasrin

nasrin

دیدگاه‌ها

۰۹۹۰۲۴۳۸۰۰۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.