دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا

دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا | وارد شوید | ثبت نام کنید

آشنایی با قوانین بازی هفت خبیث

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: 26 فوریه 2020
بازدید: ۲۴۱ نفر
عکس آشنایی با قوانین بازی هفت خبیث

بازی هفت خبیث یکی از بازی های گروهی است که طرفداران بی شماری در سراسر دنیا و ایران دارد. در جمع های دوستانه و دورهمی ها بیشتر افراد خواهان این بازی مهیج هستند. در ادامه این نوشته از سایت بازیزا به بیان چگونگی این بازی و قواعد آن می پردازیم.

بازی هفت خبیث یا هفت کثیف که معادل انگلیسی آن اونو است، با کارت انجام می شود و در سراسر جهان و ایران طرفداران خاص خود را دارد.

چگونگی انجام بازی هفت کثیف

این بازی معمولاً در جمع هایی که تعداد آن ها بیشتر از دو نفر است انجام می شود. این بازی با پنج کارت شروع می شود. اگر تعداد بازیکنان بیشتر از پنج نفر باشد باید از دو دسته کارت برای انجام بازی استفاده شود.

برای شروع بازی هفت خبیث به هر نفر هفت کارت داده می شود. کارت باقی مانده در وسط زمین بازی و به پشت گذاشته می شود. رویی ترین کارت که روی زمین قرار دارد را به رو و در کنار سایر کارت ها در روی زمین قرار می دهیم. بازی به این صورت شروع می شود که نفر اول باید کارتی متناسب با کارتی که روی زمین گذاشته شده انتخاب کند و روی زمین بیندازد. در صورتی که خال مشابه را در دست خود نداشته باشد باید 3 به 1 خال دیگری را بازی کند.

در روش دیگر برای انجام این بازی نفر اول باید کارتی را از روی زمین بردارد و اگر کارت برداشته شده با کارتی که در دست دارد مطابقت داشته باشد باید آن کارت را نیز روی زمین قرار دهد اما اگر دو کارت شبیه یکدیگر نبودند باید کارت را نگه دارد و نوبت به نفر بعدی می رسد.

بازی هفت خبیث تا جایی ادامه میابد که یک نفر از اعضا بتواند تمام کارت های خود را روی زمین بگذارد و کارتی در دست نداشته باشد. فرد برنده در دور بعدی بازی باید شروع کننده بازی باشد. تعداد کارت هایی که در دست افراد باقی می ماند به عنوان یک امتیاز منفی برای آن ها محسوب می شود. تنها زمانی می توانید بازی را به اتمام برسانید که تعداد دست های بازی و یا تعداد امتیازهای منفی را قبل از شروع بازی مشخص کرده باشید، آن موقع هر کس به امتیاز مشخص شده رسید بازی برای او تمام می شود و او برنده بازی است. در این بازی کسی که کمترین امتیاز منفی را دربافت می کند در نهایت برنده بازی است.

در صورت تمایل می توانید این بازی را به صورت حذفی نیز انجام دهید به صورتی که هر کسی که تعدا د کارت های موجود در دستش تمام شد می تواند اعلام کند که کارت هایش به پایان رسیده است و او برنده بازی است. پس از او به ترتیب بازیکنان دیگر ادامه می دهند تا نفرات برنده بعدی مشخص شوند.

زمانی که تعداد بازیکنان به عدد دو رسید، بازیکن ها می توانند در کنار برگه هشت، برگه آس را نیز که به عنوان جایزه به حساب می آید را روی میز بگذارند. البته به این مسئله نیز توجه داشته باشید که در صورتی که تنها کارت موجود در دست شما برگه 8 باشد و خال وسط زمین عدد زمینه باشد در این لحظه باید بلند بگویید تک برگ و جایزه آن را بیندازید و پایان بازی هفت خبیث را اعلام کنید. علاوه بر این موضوع اگر بازیکنی فقط دو کارت 8 و 1 را در دست دارد باید تک برگ را بگوید، اگر این کار را انجام ندهد جریمه می شود.

عکس آشنایی با قوانین بازی هفت خبیث

قوانین بازی هفت خبیث

می توان این طور گفت که قوانین این بازی به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می شود. قوانین اصلی در همه بازی ها ثابت هستند اما قوانین فرعی با توجه به شرایط و خواسته بازیکنان دچار تغییرات می شود. قوانین اصلی این بازی این است که فردی که کارت ها را پخش می کند حتماً باید این کار را در جهت حرکت عقربه های ساعت انجام دهد.

قوانین اصلی و مهم بازی

1. اگر بازیکنی عدد ده را بیاورد به این معنا است که جهت حرکت بازی باید برعکس شود.

2. با مشخص شدن عدد 7 اگر بازیکنی این کارت را برداشته کارتی با عدد هفت در دست داشته باشد بازی طبق روال گذشته ادامه میابد اما در صورتی که کارتی با عدد هفت را نداشته باشد باید دو کارت را از روی زمین بردارد و در این صورت بازی برای نفر بعد به روال قبل ادامه میابد.

3. رو شدن عدد دو در این بازی این مفهوم را دارد که یک نفر از بازیکنان باید جریمه شود.

4. برداشتن کارت شماره 8 از روی زمین به مفهوم جایزه است. در واقع فردی که کارت آس را می گذارد می تواندیک کارت دیگر را نیز به انتخاب خود روی زمین بگذارد. در صورتی که فردی که نوبت اوست این کار را انجام ندهد و کارتی را روی زمین قرار ندهد نتوانسته است قوانین بازی را رعایت کند و باید جریمه شود.

5. مشخص شدن کارت آس به این معنا است که نوبت نفر بعدی از دست رفته است و نفر بعد از او باید به بازی ادامه دهد.

6. در صورتی که کارت سرباز رو شود، بازیکنی که این کارت را برداشته می تواند در صورت تمایل حکم بازی را به دلخواه و سلیقه خود تغییردهد.

7. اگر بازیکنی فقط یک کارت در دست دارد باید با صدای بلند بگوید تک کارت، اگر او این کار را انجام ندهد و دیگر بازیکنان متوجه خطای او نشوند او جریمه می شود و باید یک کارت از روی زمین بردارد.

قوانین فرعی بازی هفت خبیث

1. در صورت انجام تخلفاتی مانند تاخیر در بازی، خارج از نوبت بازی کردن و …فرد توسط سایر بازیکنان جریمه می شود و باید یک کارت را از زمین بردارد.

2. اگر تنها کارت موجود در دست بازیکن کارت آس بود باید جایزه خود را هم بگذارد و چون دیگر کارتی در دست ندارد جریمه می شود.

3. اگر بازیکن اول کارت عدد هفت را روی زمین قرار دهد تا زمانی که فرد دیگری عدد هفت را قرار می دهد ادامه میابد. اگر بازیکن دوم و سوم نیز عدد هفت را قرار دادندو بازیکن بعدی آن ها عدد هفت نداشت مشمول قانون سرکش می شود و باید دو کارت جریمه شود.

4. اگر بازیکن اول کارت آس را روی زمین قرار دهد، نوبت نفر بعدی از دست می رود به جز اینکه خود او نیز کارت آس در دست داشته باشد.

امتیاز دهی در بازی هفت خبیث

زمانی که نفر اول کارت های خود را تمام کرده و پایان بازی را اعلام کرده باید تمام افراد باقی مانده در بازی امتیاز منفی را دریافت کنند. هر کدام از کارت ها امتیاز منفی جداگانه ای دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

برگه های شماره 2 تا 10 امتیاز منفی برابر با شماره کارت دارند. این روش کارت شماره هفت را شامل نمی شود.

کارت بی بی 12 امتیاز منفی دارد.

کارت شاه 13 امتیاز منفی دارد.

کارت سرباز  20 امتیاز منفی را شامل می شود.

کارت آس دارای 14 امتیاز منفی است.

اگر بازیکنی کارت شماره 7 در دست خود دارد باید آن را کنار بگذارد و دو کارت دیگر بردارد.

اگر فردی که در ابتدا بازی را تمام کرده کارت پایانی اش سرباز باشد، امتیاز منفی دیگر افراد دو برابر می شود.

عکس آشنایی با قوانین بازی هفت خبیث

بازی هفت خبیث آنلاین

اگر اهل بازی با گوشی هوشمند خود هستید می توانید این بازی سرگرم کننده را به صورت آنلاین انجام دهید. این بازی برای سیستم عامل های اندروید و IOS در دسترس است.

 

امیدواریم از انجام این بازی گروهی جذاب در دورهمی ها و جمع های دوستانه خود لذت ببرید.

همراهان عزیز بازیزا در بخش کامنت های سایت بازی های گروهی مورد علاقه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

سوالات متداول در مورد بازی هفت خبیث

برنده این بازی کسی است که بتواند تمام کارت های موجود در دست خود را سریع تر از دیگران روی زمین قرار دهد.

با مشخص شدن عدد 7 اگر بازیکنی این کارت را برداشته کارتی با عدد هفت در دست داشته باشد بازی طبق روال گذشته ادامه میابد اما در صورتی که کارتی با عدد هفت را نداشته باشد باید دو کارت را از روی زمین بردارد و در این صورت بازی برای نفر بعد به روال قبل ادامه میابد.

مشخص شدن کارت آس به این معنا است که نوبت نفر بعدی از دست رفته است و نفر بعد از او باید به بازی ادامه دهد.

 

برچسب‌ها:
nasrin

nasrin

دیدگاه‌ها

Avatar

saz در 12 مارس 2020 گفته:

راهنمای جامعی بود

پاسخ

۰۹۹۰۲۴۳۸۰۰۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.