دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا| وارد شوید| ثبت نام کنید

آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۹
بازدید: ۱۰,۷۶۰ نفر
عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

مجموعه بازی های مورتال کمبت یا نبرد فناپذیران یکی از محبوب ترین بازی های مبارزه ای هستند که از زمان ارائه اولیه بازی در سال 1992 تاکنون تاریخچه پرفراز و نشیبی داشته اند. وقتی صحبت از بازی مورتال کمبت می شود، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، خشونت و انجام حرکات معروف فیتالیتی است.

از ابتدا این بازی ها با این ویژگی ها مطرح شدند و با همین روال توانستند در میان مردم محبوبیت به دست آورند. به همین خاطر است که مورتال کمبت توانست در یک مدت زمان اندک راه خود را از دیگر بازی های مبارزه ای جدا کند.

این مجموعه بازی عمری 27 ساله دارد و تاکنون با حاشیه های بسیاری همراه بوده است و توانسته است تا حدودی بر آن ها غالب شود. در این نوشته از سایت بازیزا به معرفی جامع و کامل این بازی جذاب و پرطرفدار می پردازیم.

دانلود کدهای رمز بازی مورتال کمبت

Loading...

تاریخچه مجموعه بازی های مورتال کمبت

مورتال کمبت 1

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

دهه 90 میلادی به عنوان یک نقطه طلایی برای مجموعه بازی های آرکید به حساب می آید. در همین زمان کمپانی میدوی Midway با کمپانی ویلیامز الکترونیکس ترکیب شد و توسعه بازی mortal kombat، نتیجه همکاری این دو شرکت است.

کمپانی میدوی برای متفاوت کردن تولیدات خود، ایده استفاده از تصاویر واقعی دیجیتالی شده را برای افزایش دید واقع گرایی در بازی های خود مطرح و امتحان کرد. این ویژگی یکی از مهم ترین نقاط قوت این بازی مبارزه ای بود. در بازی مورتال کمبت بسیاری از قواعدی را که توسط استریت فایتر ارائه شده بود مثل دفاع کردن، پرتابه ها و انجام حرکات خاص با کنترل، استفاده شده بود.

یک ویژگی جدید نیز در این بازی وجود داشت و آن هم انجام حرکات دایره ای در جهتی مشخص بود. حتی شما می توانستید بدون فشار دادن دکمه و فقط با استفاده از حرکات جوی استیک، حملات ویژه ای را انجام دهید. این بازی قرار بود بر اساس واقعیت زندگی بازیگر معروف، ژان کلاد ون دام ساخته شود. شباهت کاراکتر اول یعنی جان کیج نیز به همین دلیل است.

داستان این بازی مبارزه ای در مورد تورنمنت مورتال کمبت است که در یک جزیره مخفی انجام شد و توسط جادوگری به نام شنگ سونگ اداره می شد. شخصیتی که محافظت از این جادوگر را به عهده دارد، گورو نام دارد، این شخصیت، مبارز شکست ناپذیر این تورنمنت است. همه 7 کاراکتر بازی با اهداف خاصی به این تورنمنت وارد شده اند، البته با این تفاوت که برخی برای افتخار می جنگند و عده ای برای انتقام گرفتن.

مهم ترین ویژگی mortal kombat‌ استایل آن بود که توانست آن را از دیگر بازی های آن زمان متمایز کند. این بازی با الهام گرفتن از بازی های سبک کونگ فو و فیلم های اکشن و خشن دهه های گذشته و حضور واقعی بازیگران و بهره گیری از مقداری خون توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. سازندگان از خشونت و حرکات فیتالیتی برای بازاریابی محصول خود استفاده کردند.

حرکات فیتالیتی بسیار خشن و خونین هستند که در مرحله آخر بازی با فشار دادن دکمه ها و جهت های خاصی اجرا می شوند، البته انجام آن ها محدودیت زمانی دارد و روی بازیکن شکست خورده انجام می شود. اگر بازیکن در مدت زمان مشخص بتواند این کار را انجام دهد رقیبش کشته می شود و بازی تمام می شود.

زمانی که قرار بود این بازی بر روی سگا جنسیس و سوپر نینتندو عرضه شود، بیشترین محبوبیت را در میان طرفداران خود داشت. البته با این که بازی در همه دستگاه های آرکید وجود داشت، باز هم والدین خواستار سانسور شدن نسخه خانگی بازی شدند که این کار باعث کاهش سود فروش این بازی بر روی کنسول ها شد.

علاوه بر این خواسته شده بود که خون موجود در این بازی به رنگ خاکستری درآید و به عنوان عرق بازیکنان باشد و تعدادی از فیتالیتی های خشن نیز حذف شد. در آن زمان این بازی از طرف شورای رده بندی سگا برای سنین بالای 13 سال مناسب شناخته شد. در ابتدا عرضه مورتال کمبت با کمپین تبلیغاتی 10 میلیون دلاری همراه بود که در نهایت 2 میلیون نسخه از این بازی روانه فروشگاه ها شد و همه آن ها به فروش رسید.

مورتال کمبت 2

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

حتی سازندگان نیز انتظار دستیابی به چنین موقعیت بزرگی را نداشتند و کمپانی میدوی، راهی جز تولید ادامه این بازی را نداشت. به طبع این دنباله باید بزرگتر، بهتر و خونین تر از قبل می شد. طبق گفته های اد بون، آن ها برای ارائه محتوای خود با نزدیک بودن عرضه بازی super street fighter باید فشار زیادی را متحمل می شدند و این برای آن ها چالش بسیار بزرگی بود.

سازندگان مورتال در این امر موفق شدند. تعداد کاراکترهای بازی از 7 به 12 رسید و تعداد حرکاتی که قابل انجام بود بیشتر از قبل شده بود، علاوه بر این، دو نوع حرکت فیتالیتی برای هر کاراکتر در نظر گرفته شده بود. ظاهر این بازی از دنیای آسیایی دور شد و پیچیدگی هایی در داستان بازی به وجود آمد که در نسخه های کنونی نیز وجود دارد.

در کنار فیتالیتی های خشن، در بازی حرکات جدیدی مانند بییالیتی به وجود آمد که دشمنان را به نوزاد تبدیل می کرد و یا حرکات دوستانه که شامل ابراز محبت به رقیبان بود. در حالی که در مورتال کمبت 1 فقط یک شخصیت مخفی به نام رپتایل وجود داشت، در مورتال کمبت 2 شاهد 3 شخصیت منفی بودیم که کمک زیادی به محبوبیت بیشتر این نسخه می کردند.

در همین زمان بود که مردم متوجه شدند این بازی چه تاثیر عمیقی بر روی صنعت بازی سازی گذاشته است. پس از عرضه نسخه دوم این بازی، پورت هر دو بازی مورتال کمبت روی تمام پلتفرم های اصلی عرضه شد. از سیستم sega CD و 32X سگا تا Seg Master System.

در سال 1995 با ساخت یک فیلم اکشن که توسط کمپانی نیولاین سینما بر طبق این بازی ساخته شد، محبوبیت این بازی را بیشتر از گذشته کرد.

مورتال کمبت3

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

میدوی بعد از بازی دوم، کار ساخت mortal kombat 3‌ را شروع کرد. البته این نسخه یک سال در دست ساخت بود و زمانی به بازار وارد شد که بازی ها دیگر تشنه خون نبود و نسل جدیدی از سخت افزار ارائه شده بود که سه بعدی بودن بازی ها در آن ها مطرح بود و دو برابر کردن محتوا توسط میدوی کار بی فایده ای بود و به همین خاطر این بازی مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

مورتال کمبت 4

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

در سال 1997 دیگر استفاده از تصاویر دیجیتالی مناسب به نظر نمی رسید و زمان آن رسیده بود که مورتال کمبت وارد دنیای سه بعدی شود. mortal kombat‌ سرانجام در تاریخ 11 سپتامبر 1997 برای دستگاه های آرکید ارائه شد، البته با شرایط گرافیک سه بعدی و رزولوشن پایین این نسخه، در آرکید ها رقیبان زیادی داشت، البته همچنان بهتر از چیزی بود که در خانه می توانستید بازی کنید.

این نسخه دیگر شبیه به نسخه های قدیمی خود نبود و نتوانست محبوبیت نسخه های قبلی خود را پیدا کند. این بازی برای پلی استیشن و نینتندو 64 هم پورت شد.

بررسی نسخه های دیگر مورتال کمبت

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

با این که نسخه های قبلی موفقیت آمیز نبودند، اما همچنان شخصیت های مورتال کمبت می خواستند نسخه های پیش درآمد این بازی را برای عمق بخشیدن به دنیای این مجموعه عرضه کنند. در نسخه Mortal Kombat: Special Forces جکس و سونیا به عنوان شخصیت های اصلی بازی انتخاب شدند و مانند ساب زیرو، این بازی برای کنسول های N64 و پلی استیشن ساخته شد.

روال کار به همین ترتیب ادامه یافت و نسخه های بعدی به تریب وارد بازار شدند و در هر نسخه امکانات جدیدی به بازی اضافه و شخصیت های بازی با تغییراتی روبرو شد. با گذشت زمان نسخه های جدید توانستند به یک بازی موفق و رقابتی تبدیل شوند و برای اولین بار رقابت آنلاین نیز به این مجموعه اضافه شد. نسخه های مورتال کمبت x و مورتال کمبت 11 جز جدیدترین و پرطرفدارترین بازی های این مجموعه هستند.

تمام فینیشرهای مورتال کامبت ایکس

برای راحتی شما دوستان و همراهان عزیز بازیزا کدهای مخفی نسخه دهم یعنی mortal kombat x را برای شما تهیه کرده ایم، امیدواریم لذت کافی را ببرید.

راهنمای کلیدها

پلی استیشن- ایکس باکس

۱– Square (مربع)/ X
۲– Triangle(مثلث)/ Y
۳– X(ضربدر)/ A
۴– Circle (دایره)/B

فتالیتی ها باید از یک فاصله مشخص به دور از حریف انجام شود.

  • بسته (close)- درست در کنار حریف استادن
  • وسط صفحه- به طول سه کاراکتر از حریف ایستادن
  • تمام صفحه- در جهت مخالف صفحه از حریف ایستادن

Cassie Cage

کامپیوتر: Bubble Head (فتالیتی ۱)– جلو، پایین، عقب، جلو، ۱ (وسط صفحه)

کامپیوتر: Selfie (فتالیتی ۲)– پایین، جلو، پایین، عقب، ۴ (بسته)

پلی استین ۴: Bubble Head (فتالیتی ۱)– جلو، پایین، عقب، جلو، مربع (وسط صفحه)

پلی استین ۴: Selfie (فتالیتی ۲)– پایین، جلو، پایین، عقب، دایره (بسته)

ایکس باکس وان: Bubble Head (فتالیتی ۱)– جلو، پایین، عقب، جلو، X (وسط صفحه)

ایکس باکس وان: Selfie (فتالیتی ۲)– پایین، جلو، پایین، عقب، B (بسته)

Between The Eyes (بروتالیتی ۱)– با بیش از ۵۰ درصد جون، حریف را بصورت تکی بکشید

Shot (عقب، جلو+۱) یه پرش تکی از فاصله دور (حدود طول سه کاراکتر)

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

D’Vorah

Bug Me (فتالیتی ۱) – عقب، جلو، عقب، ۳ (وسط صفحه)

Heart Broken (فتالیتی ۲) – جلو، عقب، جلو، ۲ (بسته)

Migraine (بروتالیتی ۱) – با بیش از ۵۰ درصد جون، حریف را با یک شارژ Ovipositor بکشید (پایین، عقب+۴)، سپس دکمه جلو را نگه دارید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Ermac

Inner Workings (فتالیتی ۱)– بلاک کردن را نگه دارید، پایین، بالا، عقب، بلاک کردن را رها کنید (وسط صفحه)

Head Out (فتالیتی ۲)– بلاک کردن را نگه دارید، جلو، پایین، پایین، بالا، بلاک کردن را رها کنید (وسط صفحه)

Nether Force (بروتالیتی ۱)– در طول مسابقه ۱۰ حرکت ویژه انجام دهید، سپس حریف را از طریق پورت هوایی بکشید (پایین، عقب+۴+بلاک کردن در هوا).

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Erron Black

Sand Storm (فتالیتی ۱)– پایین، عقب، جلو، پایین، ۱ (وسط صفحه)

Six Shooter (فتالیتی ۲)– عقب، جلو، عقب، جلو، ۲ (تمام صفحه)

Tunnel Vision (بروتالیتی ۱)– حریف را با یک پرتاب ساده بکشید، سپس جلو را در طول انیمیشن نگه دارید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Ferra/Torr

Better Than One (فتالیتی ۱)– جلو، عقب، جلو، عقب، ۳ (بسته)

Play Time (فتالیتی ۲)– پایین، عقب، جلو، عقب، عقب (وسط صفحه)

Trample (بروتالیتی ۱)– در طول مسابقه حداقل ۳ بار بدوید، سپس حریف را با یک شارژ Tuck بکشید (عقب، جلو+۳)، اما اولین ضربه باید به صورت کامل از دست برود و شما باید جلو را در طول انیمیشن نگه دارید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Goro

Peek-A-Boo (فتالیتی ۱)– عقب، جلو، پایین، ۴ (بسته)

Shokan Amputation (فتالیتی ۲)– عقب، پایین، پایین، بالا (بسته)

Speed Bag (بروتالیتی ۱)– دو راند مسابقه را ببرید، حریف را با Shokan Grab (پایینف عقب، جلو+۳) یا Shokan Slam (پایین، عقب، جلو+۳+بلاک) بکشید، جلو را هم در طول انیمیشن حمله نگه دارید.

Krush (بروتالیتی ۲)– با بلاک کردن حریف، آنها را با یک حرکت Krush (پایین، بالا+بلاک) بکشید.

Chest Bump (بروتالیتی ۳)– در تغییرات Kuatan Warrior، حرکت five forward dashes (جلو، جلو) را در طول مسابقه انجام دهید، سپس با بیش از ۵۰ درصد جون حریف را با یک Chest Lunge (عقب، جلو+۲) یا Chest Charge (عقب، جلو+۲+بلاک) بکشید.

Tail Spin (بروتالیتی ۴)– در تغیرات Dragon Fangs ، حریف را با حرکت Dragon Spin (پایین، عقب+۲+بلاک) بکشید، اما تنها سومین ضربه از Dragon Spin می تواند وصل شود، دو ضربه اول باید به طرف حریف خطا برود.

Shokan Flame (بروتالیتی ۵)– در تغییرات Tiger Fury، نزدیک حریف بایستید و آنها را با یک حرکت Dragon Torch (عقب، جلو+۲+بلاک) بکشید، در طول حمله ی انیمیشنی ۲ را نگه دارید.

Jacqui Briggs

Blown Out (فتالیتی ۱)– جلو، عقب، جلو، عقب، ۲ (بسته)

Fist Pump (فتالیتی ۲)– جلو، پایین، عقب، ۴ (بسته)

Mind Blown (بروتالیتی ۱)– حریف را با یک حرکت Bionic Blast (عقب، جلو+۲+بلاک) بکشید و جلو، جلو، جلو را در طول حمله انیمیشنی فشار دهید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Jax

T-Wrecks (فتالیتی ۱)– جلو، عقب، پایین، ۲ (بسته)

Jax The Ribber (فتالیتی ۲)– پایین، عقب، جلو، جلو (بسته)

Sledge Hammer (بروتالیتی ۱)– حریف را از پشت کباب کنید، جلو+۲، پشت.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

Ground Breaking (بروتالیتی ۴)– در تغییرات Pumped Up، در طول مسابقه سه ضربه پوندی به زمین بزنید، سپس حریف را در طول حمله با یک حرکت پایین، پایین+۴+بلاک (Ground Shake) و نگه داشتن ۴ بکشید.

بروتالیتی ۵–

Johnny Cage

Here’s Johnny (فتالیتی ۱)– عقب، جلو، عقب، جلو، ۱ (بسته)

Little Improv (فتالیتی ۲)– جلو، عقب، جلو، جلو (وسط صفحه)

Eye Popping (بروتالیتی ۱)– حریف را با حداقل چهار حمله Nut Punch (عقب، پایین+۳)، در طول مسابقه ضربه بزنید و حریف را با یک Nut Punch یا Nut Cracker (عقب، پایین+۳+بلاک) بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Kano

Head Case (فتالیتی ۱)– پایین، جلو، پایین، عقب، ۳ (بسته)

Knife To Meet You (فتالیتی ۲)– پایین، پایین، جلو، ۱ (تمام صفحه)

Ballin’ (بروتالیتی ۱)– حریفی که بلاک کرده را با یک chip damage از طریق توپ هوایی (عقب، جلو+۳+بلاک در هوا) بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Kenshi

Tele-Copter (فتالیتی ۱)– عقب، جلو، عقب، عقب (تمام صفحه)

My Puppet (فتالیتی ۲)– جلو، پایین، عقب، بالا (وسط صفحه)

Used Up (بروتالیتی ۱)– اولین راند مسابقه را با یک پرتاب ببرید، سپس حریف را با یک پرتاب بکشید.

بروتالیتی ۲–

Leg Up (بروتالیتی ۳)– در تغییرات Balanced، امتیاز اولین ضربه مسابقه را بگیرید (برای متر جایزه)، سپس حریف را با یک حرکت Tele-Flurry (عقب، جلو+۳) بکشید.

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Kitana

Dark Fan-Tasy (فتالیتی ۱)– پایین، جلو، عقب، جلو، ۲ (وسط صفحه)

Splitting Hairs (فتالیتی ۲)– عقب، جلو، پایین، پایین (وسط صفحه)

Off The Top (بروتالیتی ۱)– حریف را با یک حرکت Throat Slice (عقب، جلو+۳) یا Throat Slash (عقب، جلو+۳+بلاک) بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Kotal Kahn

Be Mine! (فتالیتی ۱)– پایین، عقب، جلو، ۱ (بسته)

Tight Squeeze (فتالیتی ۲)– جلو، عقب، جلو، عقب، ۲ (بسته)

Kotally Awesome (بروتالیتی ۱)– در فاصله رفت و برگشتی بایستید (به طول یک کاراکتر دورتر) و حریف را با حرکت Sun Beam (پایین، جلو+۴) یا God Ray (پایین، جلو+۴+بلاک) بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

Sawed Off (بروتالیتی ۴)– در تغییرات War God، خریف را با یک کمبوی سه ضربه ایی که با حرکت Saw Blade (پایین، جلو+۲) تمام می شود بکشید.

بروتالیتی ۵–

Kung Jin

Target Practice (فتالیتی ۱)– پایین، جلو، پایین، عقب، ۲ (بسته)

Pinned Down (فتالیتی ۲)– جلو، عقب، پایین، پایین، ۱ (وسط صفحه)

A Little Heart (بروتالیتی ۱)– به مدت حداقل ۷ ثانیه بدون ضربه خوردن در آخرین راند مسابقه بمانید، سپس در فاصله رفت و برگشت (به طول یک کاراکتر دورتر) از حریف بایستید و حریف را با حرکت Straight Arrow (پایین، جلو+۲) بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Kung Lao

Face Grind (فتالیتی ۱)– پایین، عقب، پایین، جلو، ۴ (بسته)

Flower Pot (فتالیتی ۲)– پایین، جلو، پایین، عقب، ۱ (بسته)

Open Wide (بروتالیتی ۱)– حریف را با یک پرتاب استاندارد در حالی که ۱ یا ۲ را ۱۵ دفعه در طول پرتاب انیمیشن فشار داده اید بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Liu Kang

Sore Throat (فتالیتی ۱)– پایین، پایین، عقب، جلو، جلو (بسته)

Splitter (فتالیتی ۲)– عقب، جلو، پایین، بالا (بسته)

Hot Head (بروتالیتی ۱)– استفاده از حداقل سه تعامل در مرحله در طول مسابقه، سپس با ضربه به سر با توپ آتشین هوایی (عقب، جلو+۱ در هوا) حریف را بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Mileena

Face Feast (فتالیتی ۱)– پایین، عقب، پایین، عقب، ۳ (بسته)

Tasty Treat (فتالیتی ۲)– جلو، عقب، جلو، عقب، ۲ (بسته)

High Roller (بروتالیتی ۱)– حریف را با حداقل پنج حمله Ball Roll (عقب، پایین+۴) ضربه بزنید، سپس حریف را یک Ball Roll یا Flip ‘n’ Roll (عقب، پایین+۴+بلاک) بکشید.

Tele-Splat (بروتالیتی ۲)– حریف را با حرکت Tele-Kick (پایین، پایین+۳) یا Tele-Drop (پایین، پایین+۳+بلاک) بکشید و بالا را در طول انیمیشن حمله نگه دارید.

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

Early Lunch (بروتالیتی ۵)– در تغییرات Ravenous، حریف را با کمبوی Quick Taste (پایین+۱، ۲، ۱+۳، بالا، بالا+۲ و نگه داشتن بالا در طول انیمیشن) بکشید.

Quan Chi

Mind Game (فتالیتی ۱)– جلو، عقب، جلو، عقب، ۴ (تمام صفحه)

Both Ends (فتالیتی ۲)– پایین، جلو، عقب، جلو، ۲ (بسته)

Kurb Stomp (بروتالیتی ۱)– حریف را با حرکت Sky Crush (پایین، عقب+۴+بلاک) بکشید و پایین، پایین، پایین را قبل از آخرین ضربه حمله سر فشار دهید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Raiden

Bug Eyes (فتالیتی ۱)– جلو، عقب، جلو، ۱ (بسته)

Conducting Rod (فتالیتی ۲)– پااین، جلو، عقب، جلو، ۴ (تمام صفحه)

Super Shocker (بروتالیتی ۱)– حریف را با حرکت Electrocute (پایین، جلو+۲) و فشار دادن ۲، ۲، ۲ در طول انیمیشن حمله بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Bad Breath (فتالیتی ۱)– پایین، جلو، پایین، جلو، ۴ (بسته)

Acid Bath (فتالیتی ۲)– پایین، پایین، عقب، جلو، ۱ (بسته)

Acid Wash (بروتالیتی ۱)– بیش از ۳۰ درصد آسیب را با حرکت Acid Spit (پایین، جلو+۱) را در طول مسابقه تحمیل کنید، سپس حریف را Acid Spit بکشید.

بروتالیتی ۲ –

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

Bo Dash (بروتالیتی ۵)– در تغییرات Noxious، Poison Gas (پایین، پایین،+۳) را فعال کنید، سپس حریف را با حرکت Reptilian Smash (عقب، جلو+۲+بلاک) بکشید.

Scorpion

Stop Ahead (فتالیتی ۱)– پایین، عقب، جلو، ۲ (وسط صفحه)

Who’s Next (فتالیتی ۲)– پایین، عقب، جلو، بالا (وسط صفحه)

Get Over Here (بروتالیتی ۱)– بیش از ۵۰ درصد از جونتون که باقی مانده، حریف را با یک حرکت enhanced Double Spear (عقب، جلو+۱+بلاک، سپس دوباره بلاک کنید زمانی که حمله متصل شد) بکشید.

Shirai Ryu Fire (بروتالیتی ۲)– حریف را از هوا با حرکت Air Flameport (پایین، عقب+۳+بلاک در هوا) بکشید.

Just A Scratch (بروتالیتی ۳)– در تغییرات Ninjitsu، سه دفعه حریف را با حرکت Downfall (عقب+۴) در طول مسابقه ضربه بزنید، سپس حریف را با حرکت Doom Blade (جلو+۲) بکشید.

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Shinnok

The Grinder (فتالیتی ۱)– پایین، عقب، جلو، پایین، بالا (وسط صفحه)

Flick Trick (فتالیتی ۲)– بلاک کردن را نگه دارید، پایین، بالا، پایین، بالا، بلاک کردن را رها کنید، بلاک کردن را فشار دهید (وسط صفحه)

Gory Hole (بروتالیتی ۱)– حریف را با یک حرکت Amulet Strike (عقب، جلو+نگه داشتن ۱)، نگه داشتن ۱ در طول حمله بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

Have A Nice Day (بروتالیتی ۴)– در تغییرات Bone Shaper، با یک نوار از متر سوپر، حریف را با حرکت Deity combo (جلو+۲،۲، ۱+۳) بکشید.

بروتالیتی ۵–

Sonya Blade

Target Marked (فتالیتی ۱)– پایین، پایین، عقب، جلو+بلاک (بسته)

Head Hunter (فتالیتی ۲)– جلو، عقب، پایین، عقب، ۲ (وسط صفحه)

Thigh Master (بروتالیتی ۱)– با کمتر از ۵۰ درصد جون، یک کمبوی ۵ ضربه ایی که آخرش با حرکت Leg Grab (عقب، جلو+۴) یا Leg Slam (عقب، جلو+۴+بلاک) است انجام دهید، سپس حریف را با ضربه آخر بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

Sub-Zero

Chest Kold (فتالیتی ۱)– عقب، جلو، پایین، عقب، ۴ (بسته)

Bed of Ice (فتالیتی ۲)– پایین، عقب، پایین، جلو، ۴ (بسته)

Snow Ball (بروتالیتی ۱)– با بیش از ۴۰ ثانیه باقی مانده از راند، حریف را یخ کنید، سپس در کنار حریف با فاصله تمام صفحه بایستید و بعد به او با حرکت Ice Blast (پایین، جلو+۲+بلاک) ضربه بزنید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

Splitting Image (بروتالیتی ۵)– در تغییرات Grandmaster، یک Ice Klone (پایین، عقب+۲) یا Ice Statue (پایین، عقب+۲+بلاک) ایجاد کنید، سپس را با Klone with Ice Burst (پایین، عقب+۱) یا Frost Bomb (پایین،عقب+۱+بلاک) منفجر کنید، در حالی که عقب را نگه داشته اید.

Takeda

Whip It Good (فتالیتی ۱)– پایین، جلو، پایین، عقب، ۲ (بسته)

Head Cage (فتالیتی ۲)– جلو، عقب، پایین، پایین، ۱ (وسط صفحه)

Armless (بروتالیتی ۱)– حریف را با یک پرتاب نرمال و فشار ۱ یا ۲ چهار بار در طول انیمیشن پرتاب بکشید.

بروتالیتی ۲–

بروتالیتی ۳–

بروتالیتی ۴–

بروتالیتی ۵–

مورتال کمبت

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

بازی مورتال کمبت 11 جدیدترین نسخه این مجموعه بازی است که در تاریخ 3 اردیبهشت 1398  برای پلی استیشن4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه های شخصی منتشر شد. این بازی توسط استودیو netherrealm ساخته شد و توسط کمپانی warner bros‌ وارد بازار شد.

این بازی دنباله بازی مورتال کمبت ایکس است و همان راه را ادامه می دهد. گیم پلی بازی به این نسخه های قبلی وفادار است و بازیکنان یک بازی مبارزه ای در سبک 2/5 را تجربه می کنند. باراکا و اسکارلت که در نسخه های قبلی حضور نداشته اند به مورتال کامبت 11 بازگشته اند و دو شخصیت جدید به نام های گراس و کرونیکا نیز به بازی اضافه شده اند. این بازی با 25 قهرمان پیش می رود.

توضیح مختصری در مورد بازی مورتال کمبت 11

این بازی همانند نسخه های قبلی در سبک مبارزه ای است و به صورت یک نفره، به صورت نبردهای پیاپی و دو نفره یا ماجراجویی بازی می شود. روند بازی بدین صورت است که در صفحه اول بایدشخصیت جنگجوی خود را انتخاب کنید و در طی چند مرحله به مبارزه با رایانه یا بازی کننده دوم بپردازید.

برنده بازی کسی است که بتواند در دو مرحله پیروز شود. پس از دوبار پیروزی، جنگجوی شکست خورده در حالت نیمه جان قرار می گیرد و بر اساس جنسیت او پیغام تمامش کن به بازیکن برنده داده می شود. در این زمان جنگجوی برنده این فرصت را دارد تا با استفاده از فنون فیتالیتی ضربه پایانی را به فرد وارد کند و برنده نهایی بازی باشد.

نکات آموزشی mortal kombat 11

اگر شما در این زمینه یک بازیکن تازه کار و یا یک فرد حرفه ای باشید تفاوتی ندارد، چرا که در ادامه نکاتی را در مورد جدیدترین نسخه این بازی به شما آموزش می دهیم تا بتوانید تجربه بهتری از این بازی داشته باشید. بازیزا را همراهی کنید.

1. حتما بخش آموزشی بازی را تجربه کنید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]
در این بازی یک بخش جامع آموزشی قرار داده شده است که توسط آن می توانید از ساده ترین اصول بازی تا استراتژی های مختلف را آموزش ببینید.

2. حرکات هر شخصیت را در move list بیاموزید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

در نسخه جدید بازی تسلط کامل بر روی حرکات مختلف هر شخصیت بسیار مهم تر از این است که چه زمانی باید از هر حرکت استفاده کنید. این مسئله می تواند مرز بین برد و باخت را تعیین کند. به همین خاطر در مبارزات آنلاین باید مجموعه کاملی از حرکات ویژه و کمبوهای شخصیتی را بلد باشید.

3. از ضربه های flat blow هوشمندانه استفاده کنید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

در نسخه 11 این بازی ضربه flat blow‌ جایگزین ضربه x-ray‌ شده است. این ضربه میزان سلامتی دشمن را کم می کند و استفاده درست و به جای آن نیازمند استراتژی است، چرا که این ضربه فقط یکبار در هر مبارزه قابل استفاده است و فقط زمانی می توانید از آن استفاده کنید که سطح سلامتی شخص شما زیر 30 درصد باشد. پس فقط زمانی باید از این ضربه استفاده کنید که مطمئن هستید این ضربه به حریف برخورد خواهد کرد.

4.‌شخصیت ها را مطابق با میل خودتان شخصی سازی کنید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

شخصی سازی کاراکتر یکی از جالب ترین قسمت های این بازی است که به بازیکن این اجازه را می دهد تا شخصیتش را با سلیقه خودش و مطابق با سبک مبارزه ای دلخواهش شخصی سازی کند.

5. استفاده از انواع مختلف منابع و پول در بازی

سیستم اقتصادی بازی متشکل از چند نوع واحد پولی است که koin‌ رایج ترین این واحد ها است و به شما اجازه می دهد تا با انجام کارهای مختلف مانند تجربه بخش داستانی، شرکت در نبردها و…. پول لازم را بدست آورید.

6.‌ towers of time بهترین روش کسب درآمد است
عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

با اینکه ممکن است برخی چالش های آن سخت باشد اما این بخش یکی از بهترین روش های کسب درآمد است. در واقع در این بخش باید با انتخاب برج های موجود دشمنانتان را شکست دهید.

7. بخش داستانی را تجربه کنید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

تجربه بخش داستانی از چند جهت ضروری است. این بخش با قرار دادن بازیکن در نقش شخصیت های مختلف یک شناخت اولیه خوب برای آن ها ارائه می دهد و می توانید به این نتیجه برسید که کدام شخصیت برای سبک مبارزه شما مناسب تر است.

8.‌از بخش کریپت غافل نشوید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]
در کریپت مورتال کامبت 11 وارد جزیره می شوید و شخصیتی را کنترل می کنید که از طریق او می توانید وارد قسمت های مختلف جزیره شوید و با پولی که بدست می آورید می توانید صندوق های مختلف بازی را باز کنید. باز کردن این صندوق ها برای مواردی مانند لباس و تجهیزات و… ضروری هستند.

معرفی شخصیت های مورتال کمبت 11

شخصیت های بازی مورتال کمبت در طول سه دهه از زمان ظهور خود توانسته اند طرفداران زیادی را به دست آورند. در ادامه این نوشته به معرفی بعضی از شخصیت های مورتال کامبت می پردازیم.

باراکا

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

این شخصیت بدچهره در مورتال کمبت 2 معرفی شد. این شخصیت دارای دندان های تیز و شمشیری برنده در دست است. او جزو جنگجویان غیر قابل پیش پینی است و در مورتال کمبت 11 نیز حضور دارد.

دوورا

دوعکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

این شخصیت در مورتال کمبت x معرفی شد و در مورتال کمبت 11 نیز حضور دارد. او یک حشره زنده درون خود و بال هایی برای پرواز دارد.

گراس

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

گراس یک شخصیت جدید است و در مورتال کمبت 11 معرفی شده است. او می تواند سرعت زمان را افزایش یا کاهش دهد و از شن و سنگ، سلاح هایی را ایجاد کند و دشمنانش را نابود کند.

کابال

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

کابال یک شخصیت قدیمی است که در مورتال کمبت 11 دوباره بازگشته است. کابال دو شمشیر کشنده در دست خود دارد.

کانو

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

کانو رییس black dragon است که گروهی از خلافکاران خطرناک هستند. او آخرین بار در مورتال کمبت 10 دیده شده بود و در حال حاضر در مورتال کمبت 11 نیز حضور دارد.

لیوکانگ

این شخصیت در بیشتر نسخه های بازی حضور داشته است. شخصیت او کپی برداری شده از شخصیت بروس لی است و در بیشتر رقابت ها پیروز میدان بوده است.

رایدن

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

رایدن خدای رعد است و جز شخصیت های اصلی مورتال کمبت است. البته با گذر زمان شاهد تبدیل شدن او از شخصیت مثبت به یک شخصیت شیطانی بوده ایم.

اسکورپیون

این شخصیت برای اولین بار در مورتال کمبت سال 1992 حضور داشته است. او و ساب زیرو در بیشتر بازی های مورتال کمبت دشمن یکدیگر بوده اند، البته در نسخه جدید این شرایط تغییر کرده است.

سونیا بلید

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

یکی از اولین شخصیت های بازی مورتال کامبت بوده و دوباره در نسخه جدید شاهد درخشش او هستیم. در mortal kombat11 صداگذاری این شخصیت بر عهده قهرمان کشتی کج، روندا روزی است.

اسکارلت

اولین بار این شخصیت در مورتال کمبت 9 حضور داشته است. حملات او بیشتر بر مینای جادوی خونین بوده است.

ساب زیرو

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

همانند اسکوریپون، ساب هم یک شخصیت نمادین است. در واقع بدون این دو شخصیت مورتال کمبات معنی ندارد.

 

دانلود کدهای رمز مورتال کمبت

در پایان

در این نوشته از سایت بازیزا به بررسی کامل بازی مورتال کمبت پرداختیم و با وجود اینکه تمام نکاتبازی را برای شما ذکر کردیم، باز هم باید بگوییم که برای حرفه ای شدن در جدید ترین نسخه این بازی یعنی mortal kombat 11‌ فقط و فقط به وسیله تمرین کردن، آشنا شدن با گیم پلی بازی و مکانیزم ها و همچنین رسیدن به یک شخصی سازی خوب و شناخت کافی از شخصیت های بازی است که می توانید به مرور در بازی پیشرفت کنید.

این که بدانید چه زمانی از ضربه های هوایی استفاده کنید و چه زمانی از ضربات زمینی و یا موارد مشابه دیگر، نکاتی هستند که به مرور زمان و با تجربه شکست ها و پیروزی ها در بازی بدست می آیند.

به نظر شما کدام یک از شخصیت های بازی بهترین گیم پلی را دارد؟ شما می توانید نظرات خود را در مورد بازی مورگان کمبت با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در مورد بازی مورتال کمبت mortal kombat

دهه 90 میلادی به عنوان یک نقطه طلایی برای مجموعه بازی های آرکید به حساب می آید. در همین زمان کمپانی میدوی (Midway) با کمپانی ویلیامز الکترونیکس ترکیب شد و توسعه بازی mortal kombat نتیجه همکاری این دو شرکت است.

بازی مورتال کمبت 11 جدیدترین نسخه این مجموعه بازی است که در تاریخ 3 اردیبهشت 1398  برای پلی استیشن4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه های شخصی منتشر شد.

این بازی همانند نسخه های قبلی در سبک مبارزه ای است و به صورت یک نفره به صورت نبردهای پیاپی و دو نفره یا ماجراجویی بازی می شود.

حرکات فیتالیتی بسیار خشن و خونین هستند که در مرحله آخر بازی با فشار دادن دکمه ها و جهت های خاصی اجرا می شوند که انجام آن ها محدودیت زمانی دارد و روی بازیکن شکست خورده انجام می شود. اگر بازیکن در مدت زمان مشخص بتواند این کار را انجام دهد رقیبش کشته می شود و بازی تمام می شود.

فقط و فقط تمرین کردن، آشنا شدن با گیم پلی بازی و مکانیزم ها و همچنین رسیدن به یک شخصی سازی خوب و شناخت کافی از شخصیت های بازی است که می تواند به مرور در بازی باعث پیشرفت شما باشد.

تست آمادگی بازی مورتال کمبت

اگر میخواهید میزان آشنایی خودتان با بازی مورتال کمبت را بسنجید، حتما آزمون زیر را انجام دهید.

عکس آموزش بازی مورتال کمبتMortal Kombat[+کدهای رمز بازی]

 

برچسب‌ها:
nasrin

nasrin

خودم عاشق بازی های گروهی و همچنین داشتن اسباب بازی های جذابم. هنوز کودک درونم زندست!

دیدگاه‌ها

Avatar

sirvan در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

دمتون گرم عالی و کامل بود.

پاسخ
Avatar

sahand در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

داداش دست درد نکنه کدهای بازی را قرار دادی

پاسخ
Avatar

farid در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

هر چی از باحالی این بازی بگم کم گفتم

پاسخ
Avatar

سیروس در ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

من حسابی با این بازی حال می کنم دمتون گرم

پاسخ
Avatar

kave در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

این بازی بی نظیره

پاسخ
Avatar

فرامرز در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

یه بازی پرهیجان و باحال

پاسخ
Avatar

sanaz در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

بازیزا دست دردنکنه کدها رو قرار دادی.

پاسخ
Avatar

shana در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

خیلی عالی و جامع بود دوست عزیز.

پاسخ
Avatar

froleprotrem در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

My brother suggested I would possibly like this website. He was totally right. This put up truly made my day. You cann’t imagine just how so much time I had spent for this information! Thanks!

پاسخ
Avatar

froleprotrem در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

I gotta bookmark this site it seems extremely helpful very helpful

پاسخ
Avatar

Eric در ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ گفته:

Also visit my blog

پاسخ

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.