دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا

دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا | وارد شوید | ثبت نام کنید

فوت و فن بازی پانتومیم

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: 21 دسامبر 2019
بازدید: ۲۹۴ نفر
عکس فوت و فن بازی پانتومیم

پانتومیم یک بازی مهیج و سرگرم کننده برای تمامی گروه های سنی است. فقط کافی است تعدادی کلمه را مشخص کنید، هم گروهی خود را انتخاب کنید و سعی کنید با حرکات بدن و ادا بازی بدون این که صحبت کنید، منظورتان را برسانید. در این نوشته از سایت بازیزا نحوه بازی پانتومیم را از سیر تا پیاز آموزش می دهیم تا شما هم به جمع پر طرفدار و پر و پا قرص ادابازی بپیوندید.

شروع بازی پانتومیم

عکس فوت و فن بازی پانتومیم

یارکشی کنید و بازیکنان را به دو گروه تقسیم کنید

زمانی که یار کشی را انجام می دهید، دقت کنید که همه افرادی که در این بازی تبحر دارند در یک گروه نباشند. اگر این افراد در یک گروه باشند، بازی هیجان خود را از دست می دهد. تقریباً دو گروه باید به صورت یکسان چیده شود. البته می توانید به جای انتخاب دو گروه و به جای یارکشی، هر فرد یک کلمه را انتخاب کند و پانتومیم آن را اجرا کند و دیگران حدس بزنند که منظور او چه بوده است.

کلمات سوژه پانتومیم را روی کاغذ بنویسید

پس از یارکشی، افراد هر تیم باید با مشورت یکدیگر کلمات مورد نظر را بر روی کاغذ های کوچک بنویسند. این کار باید به صورتی انجام شود که تیم مقابل متوجه نشود که شما چه کلماتی را برای آن ها آماده کرده اید. برای انتخاب کلمات می توانید از سایر گروه مثل عناوین مختلف، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی، ضرب المثل ها، مکان های تاریخی، شخصیت های معروف، اسامی دانشمندان و ….. استفاده کنید. در انتخاب کلمات و عبارات نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • از عبارت های طولانی استفاده نکنید.
  • استفاده از کلمات عجیب و غریب که به گوش کسی نرسیده است مجاز نیست.
  • برای انتخاب کلمات با هم گروهی های خود مشورت کنید.

کلمات پانتومیم

 

برگه ها را تا بزنید و در یک ظرف قرار دهید

شما هم اکنون آماده هستید تا بازی را آغاز کنید.کاغذ هایی که کلمات روی آن نوشته شده است را تا بزنید تا کلمه مشخص نباشد و آن ها را در یک ظرف مشخص قرار دهید.

تیم شروع کننده بازی را مشخص کنید

در این مرحله باید تیم شروع کننده و محدودیت های زمانی را مشخص کنید. برای این کار یک سکه لازم دارید تا تعیین کنید که کدام تیم ابتدا باید بازی را آغاز کند. هر مرحله از بازی زمان مشخصی دارد، شما می توانید این زمان را با توجه به گروه سنی و سطح مهارت بازی کنان مشخص کنید. معمولا زمان دو یا سه دقیقه برای بیشتر افراد مناسب است. اگر افراد هر دو گروه ماهر هستند، نیاز نیست نسبت به زمان خیلی حساس باشید. می توانید برای کسانی که مدت زمان را رعایت نمی کنند، مجازاتی را در نظر بگیرید به این صورت که اگر در زمان مشخص بازی انجام نشد، امتیاز آن قسمت کم شود.

بازیکن اول با انتخاب یک برگه بازی را شروع می کند

تیمی که سکه را بدست آورد باید بازی را شروع کند. آن گروه باید یک بازیکن را انتخاب کند تا کلمه را اجرا کند. این بازیکن باید با ادا بدون این که حتی یک کلمه حرف بزند منظور خود را به دیگران برساند. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که چه کسی بازی را آغاز کند، سنگ، کاغذ، قیچی انجام دهید. در نهایت برنده سنگ، کاغذ، قیچی می تواند شروع کننده بازی باشد.

اطلاعات کلمه را برای کمک به همگروهی خود با دست مشخص کنید

عکس فوت و فن بازی پانتومیم

شما می توانید تعداد کلمات یا بخش ها را با دست در ابتدای بازی برای هم تیمی خود مشخص کنید. با این کار شما کلیتی را برای همگروهی حود ایجاد می کنید. نگه داشتن چند انگشت در ابتدای بازی، نشان دهنده تعداد کل کلمات است. بعد از این مرحله شما باید با انگشتان خود نشان دهید که می خواهید در مورد کدام کلمه صحبت کنید. از این که منظور خود را به دیگران برسانید نا امید نشوید. انجام حرکات دقیق تر به تیم شما کمک می کند تا منظورتان را متوجه شوند. در ضمن بهتر است از یک روش مشخص برای رساندن منظور خود استفاده کنید تا همگروهی های شما گیج نشوند. اگر تیم شما بتوانند کلمه را حدس بزنند، یک مرحله از بازی تمام می شود و گروه شما یک امتیاز می گیرد. مجدداً تیم مقابل باید این مرحله را تکرار کند. اگر هر کدام از تیم ها نتوانند جواب را حدس بزنند و زمان به پایان برسد، آن تیم بدون امتیاز به مرحله بعد می رود.

کدهای رایج را با هم تیمی های خود هماهنگ کنید

کدهایی که با دست به اعضای تیم خود نشان می دهید تا متوجه شوند جواب در کدام دسته و موضوع است به شما این امکان را می دهد که برای رسیدن به جواب میانبر یزنید و سریع تر به جواب برسید. سعی کنید، قبل از بازی این کدها را هماهنگ کنید تا همه اعضای گزوه در جریان کدها قرار بگیرند.

برای هر گروه از کلمات یک حرکت استاندارد انتخاب کنید

عکس فوت و فن بازی پانتومیم

هر کلمه یا عبارت در دسته مخصوص خود قرار می گیرد. این امر به انتخاب حرکات استاندارد کمک می کند. این هماهنگی ها می تواند به این صورت انجام شود. مثلاً به همگروهی خود بگویید زمانی که دستانم را به حالت کتاب باز کردم یعنی می خواهم نام یک کتاب را بازی کنم و یا اگر آواز خواندم می خواهم اسم یک خواننده یا یک آهنگ را بگویم. اگر این کدها به درستی انتخاب و اجرا شوند و همه گروه به آن ها مسلط باشند دیگر مجبور نیستید در حین بازی برای نشان دادن منظور خود وقت زیادی صرف کنید و به جای آن بیشتر روی حرکات مفید برای کلمات موجود در برگه تمرکز می کنید.

تعدادی از این کدها می تواند طبق موارد زیر انجام شود:

  • زمانی که می خواهید در مورد یک مکان صحبت کنید با دست خود یک مربع بکشید.
  • زمانی که می خواهید پانتومیم یک شخص را بازی کنید دست خود را روی صورتتان قرار دهید.
  • برای نشان دادن کلمات مشابه دو دست را به صورت علامت مساوی درآورید و یا برای کلمات مخالف دو دست را به حالت ضربدر بگیرید.

و خیلی از کدهای دیگر که می توانید برای دسته های مختلف کلمات مشخص کنید.

تشویق همگروهی با حرکات صورت

هنگامی که همگروهی شما جواب را درست حدس زده است با چهره خود نشان دهید که جواب را درست حدس زده است. برای این که هم تیمی شما مسیر را اشتباه نکند. مثلاً برای نشان دادن جواب منفی می توانید سر خود را با علامت نه تکان دهید.

به حرکات هم تیمی های خود توجه کنید

عکس فوت و فن بازی پانتومیم

در بعضی از مواقع هم تیمی های شما ممکن است کلمه را حدس بزنند اما کمی فاصله داشته باشند. هنگامی که یک هم تیمی نزدیک است به آن اشاره کنید و سپس انگشت کوچک خود را برای نشان دادن یک کلمه چندگانه همراه کنید و یا دست خود را پشت سرتان قرار دهید و به گذشته اشاره کنید. مخالف این کار برای مدت زمان آینده است.

سرعت بازی خود را با تمرین افزایش دهید

با بازی های بیشتر و تمرین بیشتر کم کم سرعت بازی شما و همچنین سرعت هم گروهی های شما در حدس زدن کلمه مورد نظر بیشتر می شود.

خوب آموزش ادابازی تمام شد، می توانید بازی را شروع کنید، و از لحظات و دورهمی های خود لذت ببرید! اگر کلمات و یا عبارات مناسب برای بازی پانتومیم در ذهن دارید، از طریق بخش کامنت سایت آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در مورد بازی پانتومیم

پس از یارکشی، افراد هر تیم باید با مشورت یکدیگر کلمات مورد نظر را بر روی کاغذ های کوچک بنویسند. این کار باید به صورتی انجام شود که تیم مقابل متوجه نشود که شما چه کلماتی را برای آن ها آماده کرده اید. برای انتخاب کلمات می توانید از سایر گروه مثل عناوین مختلف، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی، ضرب المثل ها، مکان های تاریخی، شخصیت های معروف، اسامی دانشمندان و ..... استفاده کنید

  • از عبارت های طولانی استفاده نکنید.
  • استفاده از کلمات عجیب و غریب که به گوش کسی نرسیده است مجاز نیست.
  • برای انتخاب کلمات با هم گروهی های خود مشورت کنید.

کدهایی که با دست به اعضای تیم خود نشان می دهید تا متوجه شوند جواب در کدام دسته و موضوع است به شما این امکان را می دهد که برای رسیدن به جواب میانبر یزنید و سریع تر به جواب برسید. سعی کنید، قبل از بازی این کدها را هماهنگ کنید تا همه اعضای گزوه در جریان کدها قرار بگیرند.

nasrin

nasrin

دیدگاه‌ها

Avatar

ava در 10 مارس 2020 گفته:

نوشته خوبی بود. لذت بردم

پاسخ
Avatar

ava123 در 10 مارس 2020 گفته:

نوشته خوبی بود. لذت بردم

پاسخ
Avatar

sina در 10 مارس 2020 گفته:

بازی جالبی هست. ممنون از شما که خاطراتمون را یاداوری کردید

پاسخ

۰۹۹۰۲۴۳۸۰۰۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.