معرفی انواع اسباب بازی های پسرانه

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
عکس معرفی انواع اسباب بازی های پسرانه

آیا هیچگاه به تفاوت میان اسباب بازی پسرانه با مدل های دخترانه فکر کرده اید؟ همانطور که می دانید تنوع بی شماری از اسباب بازی ها برای دخترها و پسرها وجود دارد. انواع مختلف اسباب بازی ها را هر دو جنس دختر و پسر می توانند استفاده کنند اما هر کدام به نوع خاصی از اسباب بازی گرایش نشان می دهند و بیشتر توجه می کنند.

بعضی از انواع اسباب بازی ها دقیقا طبق روحیات و گرایش های پسرانه طراحی و تولید می شوند. به عنوان مثال پسرها از همان عاشق موتور و ماشین و اسباب بازی های جنگی هستند.

وقتی آن ها را در حین بازی با موتور یا ماشین خود می بینید کاملا می توان فهمید که خود را کاملا در ماشین خیالی خود تصور می کند و خیلی واقعی بازی می کند. پسر بچه ‌ها بیشتر دنبال سرگرمی‌ های هیجانی هستند. آن ها در انتخاب وسایل بازی به پدران و مردان خانواده نگاه می‌ کنند.

همچنین بدیهی است که سلیقه و علایق مردان جامعه بر علایق آن ها بی تاثیر نباشد. از این رو باید در دسته ماشین‌ ها، موتور و لوازم مشابه به دنبال اسباب بازی ‌های مورد علاقه پسرها بگردید. در این مقاله از سایت بازیزا می خواهیم اسباب بازی هایی که صرفا پسرانه هستند و بیشتر مورد توجه پسرها قرار می گیرند را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

چند نمونه از اسباب بازی های پسرانه

اکشن فیگور

اکشن فیگور یک عروسک با شخصیت قابل تنظیم که معمولاً از پلاستیک ساخته می شوند و اغلب بر اساس شخصیت‌های یک فیلم، کتاب طنز، نظامی، بازی ویدئویی یا برنامه تلویزیونی ساخته می شود. اکشن فیگورها برخلاف عموم عروسک ‌ها بیشتر مورد استقبال پسربچه‌ ها و بزرگسالان قرار می‌ گیرند. اصطلاح اکشن فیگور اولین بار توسط Hasbro در سال ۱۹۶۴ برای بازاریابی GI به پسران ابلاغ شد در حالی که رقبا نمونه این محصول را عروسک های پسرانه می ‌نامیدند.

براساس یک تحقیق در سوئد، اکشن فیگورهایی که دارای بدنه و شکلی مردانه هستند، عمدتاً بازار فروش برای پسربچه‌ ها و پسران را هدف قرار می‌دهند. درحالی که در بازار اکشن فیگورها تگ و دسته‌ بندی اسباب بازی دارند، این محصولات عمدتاً توسط کلکسیونرها یا برای جمع‌ آوری کلکسیون تهیه می‌شوند. در حالت کلکسیونی اکشن فیگور برای نمایش و حالت دکوری استفاده شده و به عنوان اسباب بازی کودک بازی نمی‌ شود.

اصطلاح «اکشن فیگور» برای اولین بار توسط Hasbro در سال ۱۹۶۴ ابداع شد تا چهره جی.ای.جو را برای کودکانی، خصوصاً پسرانی که با عروسک بازی نمی ‌کردند، گزینه ای برای خرید قرار دهد. عروسک اصطلاحی است که در درجه اول به عنوان اسباب بازی دختران بشمار می‌ رود، از این رو تغییر اسم و صفت کمک بزرگی برای ورود به بازار جدید بود.

یک اسباب بازی مشابه به نام جانی هیرو در سال ۱۹۶۵ توسط شرکت Rosko Industries for Sears معرفی شد، اما به عنوان عروسک پسر شناخته شد؛ زیرا این اصطلاح در آن زمان کاربرد گسترده‌ای پیدا نکرده بود.

GI جو در ابتدا یک شخصیت ۱۱٫۵ اینچی با مضمون نظامی بود که توسط بازاریابی و ایده‌های اسباب بازی Stan Weston پیشنهاد شد. این عروسک با لباس‌ های قابل تعویض و ابزار جانبی متفاوتی به بازار عرضه شد.

هاسبرو در تلاش برای عمومی کردن اصطلاح اکشن فیگور و ورود به سایر بازارها اقدام به ارائه گواهی استفاده از این نام برای سایر کمپانی ‌ها در سایر کشورها کرد. این مجوزهای همانند محصولات هاسبرو در آمریکا، دارای لوازم و لباس‌ های جانبی متفاوتی بودند که هویت کلی اکشن فیگور را در سطح جهانی حفظ می‌ کردند، حتی هاسبرو اقدام به ارائه مجوز برای استفاده از لباس‌ های محلی در بعضی نواحی کرد.

ژاپنی‌ ها حداقل دو نمونه عروسک محلی داشتند که در آن مجوز Hasbro همچنین مجوزهای صادراتی را برای محصولات مرتبط صادر کرد. به عنوان مثال، Palitoy (در انگلستان) برای شرکت Tsukuda، یک شرکت در ژاپن، یک مجوز افزوده صادر کرد تا بتواند لوازم جانبی Palitoy Action Man را در بازار ژاپن تولید و بفروشد. تاکارا همچنین برای ساختن چهره‌ ها، اقدام به صدور مجوز به Medicom صادر کرد.

به‌ طور کلی اکشن فیگورها از متریال و مواد خام اولیه قابل انعطاف ساخته می‌ شوند تا بیشترین حس واقعی بودن را به مخاطب عرضه کنند. از طرف دیگر این متریال باید بتواند به مرور زمان شکل و خاصیت خود را حفظ کند، رنگ‌ها باید با ثبات بوده و حرکت مفصل‌ ها بدون مشکل انجام شود. کمپانی ‌ها حداکثر تلاش خود را در جهت افزایش کیفیت این موارد انجام می‌دهند.

چند نمونه اکشن فیگور

اکشن فیگور Ben Ten

اکشن فیگور Ben Ten

اکشن فیگور Mortal Konbad

اکشن فیگور Mortal Konbad

اکشن فیگور Star Wars

اکشن فیگور Star Wars

اکشن فیگور WWW Tyler Breeze

اکشن فیگور WWW Tyler Breeze

اکشن فیگور Batman

اکشن فیگور Batman

اکشن فیگور Superman

اکشن فیگور Superman

اکشن فیگور Spiderman

اکشن فیگور Spiderman

اکشن فیگور استاروارز مدل Storm Trooper

اکشن فیگور storm trooper

اکشن فیگور Jakks pacific

اکشن فیگور Jakks pacific

موتور سیکلت اسباب بازی

موتور سیکلت ها در انواع فلزی، پلاستیکی و کنترلی و در طرحها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارند. پسرها از همان کوچکی عاشق سرعت و موتور سواری هستند.

موتورسیکلت اسباب بازی

ماشین اسباب بازی

پسر بچه‌ ها عاشق ماشین اسباب بازی هستند. آن ها دوست دارند تا کلکسیونی از ماشین ‌های متفاوت داشته باشند. در هر سنی پسرها به انواع ماشین و موتور علاقه نشان می‌ دهند.

کودکان زیر ۳ سال بیشتر به وسایل بازی چرخ دار بدلیل تحرک آن‌ ها روی زمین علاقه دارند و نمی‌ شود این علاقه را به پدرانشان ارتباط دهید. اما بعد این سن، آن ها به ماشین و خودرو‌ها علاقه پیدا می‌ کنند. جزییات ظاهری، طراحی و کاربری این لوازم برای آن ها در هر سنی جذابیت‌ های خاص خود را دارد.

کودکان در سنین ۵ سالا به بالا به ماشین‌های کنترلی علاقه نشان می‌ دهند. علت این موضوع توانایی آن ها در کنترل حرکت و افزایش تسلط خود بر محیط است. از این رو آن ها به وسایلی که بتوانند با آن وضعیت‌ های بیشتری را کنترل کنند علاقه خواهند داشت.

پسر بچه ها علاقه خاصی به ماشین های مدل و فلزی است. شاید بتوان گفت این اسباب بازی جزو معدود اسباب بازی‌هایی است که مخاطب ۳ تا ۹۹ سال دارد. علاقه پسربچه‌ها از کودکی تا بزرگسالی به انواع ماشین‌ های مدل، یا مدل کار نه تنها کم نشده بلکه بیشتر هم می‌ شود. از این رو شاید این گزینه هم یک هدیه مناسب برای کودک شما باشد. ماشین ها نیز همانند موتورسیکلت ها در انواع فلزی، پلاستیکی و شارژی و کنترلی و در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند.

چند مدل ماشین

ماشین های Hot Wheels

هیچ مجموعه اتومبیلی بدون این مدل ماشین کامل نخواهد بود. این اتومبیل های کوچک و جذاب چند دهه است که یکی از عناصر اصلی سرگرمی مسابقه ای به حساب می آیند و این مجموعه دارای 50 دستگاه هات ویل در یک بسته است. مدل های کلاسیک، نسخه های جدید و هر نوع وسیله نقلیه از جاده ای گرفته تا اتومبیل های مسابقه ای وجود دارد.

ماشین hot wheels
ماشین های Pull Back

شش دستگاه اتومبیل و همچنین شش وسیله نقلیه ساختمانی از جمله بولدوزر و کمپرسی با قطعات کار در این مجموعه وجود دارد. هر کدام از پلاستیک با رنگ روشن ساخته شده اند و دقیقا اندازه مناسبی برای انگشتان کوچک پسرها هستند. آن ها برای زمان های بازی، مهمانی ها و هر زمان که نیاز به تنظیم سرعت دارید بسیار مناسب هستند. این ماشین ها برای بچه های سه ساله و بالاتر طراحی شده است و در داخل یا خارج از خانه برای سرگرمی استفاده می شود.

ماشین pull back
ماشین های Monster Truck

وقتی نیاز به تفریح بزرگ است، وقت آن فرا رسیده است که هیولاها را صدا بزنید؛ یعنی کامیون های هیولا. این بسته شش کامیون هیولا خشن، سخت و آماده برای غرش است. نه تنها هر کدام از آن ها لاستیک های بزرگ بیش از حد لازم را دارند، بلکه شبیه هیولاهای واقعی نیز هستند.

کوسه، پایتون، تمساح، اسکلت، میمون و اسب وحشی وجود دارد. چه کسی در مسابقه برنده خواهد شد؟ بچه ها با انفجار می فهمند که در مسابقه کدام وحشیانه است. هر کامیون حدود 5.5 “طول دارد و آماده رول است. آن ها از اصطکاک نیز بهره می برند، به این معنی که یک فشار کوچک به جلو آن ها را به سطح زمین افزایش می دهد. این ماشین ها برای بچه های سه ساله و بالاتر توصیه می شوند.

ماشین monster truck
ماشین های Bumper

این مجموعه دارای دو اتومبیل یکی قرمز و دیگری آبی و همچنین کنترل از راه دور و درایورها می باشد. حتی بهتر، هر مجموعه مجهز به دکمه اجکتور است که در هنگام برخورد راننده را از ماشین خارج می کند. هرکسی که راننده دیگر را ابتدا به هوا بفرستد برنده است.

ریموت ها برای کودکان سه ساله و بالاتر طراحی شده اند و هدایت آن ها آسان است و برای دست های کوچک طراحی شده است. در کل اتومبیل ها به 10 باتری AAA نیاز دارند (سه عدد برای هر ماشین و دو عدد برای هر ریموت)؛ بنابراین ممکن است بخواهید آن ها را به صورت عمده خریداری کنید.

ماشین bumper

ست اسباب بازی های وسایل پلیس

 پسرها همیشه در بازی‌های خود نقش‌ دزد و پلیس را بین یکدیگر تقسیم کرده و از ایفای آن ‌ها بسیار لذت برده و سرگرم می ‌شوند. اگر این علاقه‌ پسربچه‌ ها نسبت به جنگ و پیروزی را بتوانیم به سمت ‌و ‌سوی نقش‌ها و مشاغل سودمند و نجات‌ بخشی مثل پلیس هدایت کنیم بسیار در پاسخ ‌گویی به علایق آن ها موفق عمل کرده‌ ایم.

اسباب ‌بازی ست لوازم پلیس دقیقاً وسیله‌ مناسبی برای رسیدن به این هدف است. ماشین پلیس، ست اسباب بازی پلیسی که شامل دستبند و اسلحه حتی ماسک می‌شود از جمله این اسباب بازی‌ها است. ماشین پلیس‌ ها با صدای پلیس و شبیه سازی ظاهر آن یکی از وسایل سرگرمی برای بچه‌های ۳ تا ۵ سال است. همچنین ست اسباب بازی پلیس هم در بازه سنی ۴ تا ۸ سال با انواع بازی ‌های دزد و پلیس مورد علاقه کودک خواهد بود.

اسباب بازی ابزار پلیس

ست اسباب بازی ابزارهای فنی

این ست شامل ابزارهای مشاغل مختلف مثل نجاری، مکانیک، مهندسی و مشاغل مورد توجه پسر بچه ها می شود. به عنوان مثال ست ابزار نجاری شامل کلیه وسایل و ابزار نجاری می‌شود. اره، دریل و پایه چوب از جمله این موارد است. همچنین در مورد ابزارهای فنی، پیچ گوشتی، میخ و چکش و حتی دریل‌ هایی که می چرخند هم از جمله لوازمی است که با ست اسباب بازی ابزار ارائه می‌شود. ست مهندسی مثل ابزارهای ساخت و ساز مثل اجر، کلاه ایمنی، لباس کار و غیره می شود.

ست ابزارهای فنی اسباب بازی

تفنگ اسباب بازی

تفنگ ها در انواع مختلفی مثل آب پاش، تیرفومی، موزیکال، جنگی، کلت، شکاری، ساچمه ای فلزی، ترقه ای و یا پلیسی وجود دارند. پسرها تفنگ بازی را خیلی دوست دارند تا حدی که اگر هم آن ها تفنگ نداشته باشند، با کاغذ، چوب و وسایل دیگر برای خودشان تفنگ درست می کنند وبازی می کنند. حتی اگر این کار را هم نتوانند انجام دهند، با انگشتانشان با هم تفنگ بازی می کنند و به هم شلیک می کنند.
پسر بچه ها به تفنگ بازی علاقه دارند، چون احساس قدرت و نیرومندی می کنند. آن ها در حالت عادی احساس ناتوانی می کنند ولی وقتی تفنگی در دست می گیرند، احساس قدرت می کنند و می توانند به دیگران امر و نهی کنند. بچه ها استفاده کردن از تفنگ را از طریق فیلم ها و برنامه های تلویزیون می بینند و یاد می گیرند و همان کارها را تقلید می کنند.

تفنگ اسباب بازی

چند نمونه از مدل های تفنگ اسباب بازی

تفنگ اسباب بازی مدل Se221

تفنگ بازی طرح کلت مدل M-11

تفنگ اسباب بازی گلدن گان مدل M55 PF

تفنگ بازی مدل وینچستر دولول

اسباب بازی تفنگ مدل فانتزی

تفنگ بازی مدل کلانتر

تفنگ اسباب بازی مدل RPG Missile

تفنگ آبپاش مدل naabsellA100

تفنگ بازی گلدن گان مدل naabsell-p10

لگوهای طرح پسرانه

از این مجموعه می‌ توان به انواع لگوی آتش نشان و مراکز درمانی اشاره کرد. لگوها یکی از اسباب بازی‌های محبوب کودکان است که در تم‌ های گوناگونی عرضه شده ‌اند.

لگوی آتش نشان

اسباب بازی فوتبال

توپ بازی، به‌ خصوص بازی فوتبال یکی از سرگرمی های موردعلاقه آقایان است که پسر بچه ها هم نسبت به آن علاقه زیادی دارند. اسباب بازی های زیادی متناسب با ورزش فوتبال ساخته شده است که علاوه بر توپ و دروازه، آپشن های دیگری را نیز در اختیار کودکان علاقمند به فوتبال می‌ گذارد.

یکی از انواع اسباب بازی فوتبال، فوتبال دستی است. فوتبال دستی یکی از بازی‌های روی میز است. فوتبال دستی را بازی تعریف کرده‌اند که معمولاً بین ۲ یا ۴ نفر روی یک میز مخصوص با آدمک‌ هایی که به میله‌ هایی وصل شدند انجام می‌ شود.

اسباب بازی فوتبال

اسباب بازی شمشیر

شمشیر یکی از اسباب بازی های مورد علاقه پسرها است. پسرها عاشق جنگیدن و برنده شدن هستند.شمشیربازی نیز این نیاز و غریزه را در پسرها تامین می کند، زیرا حس قدرت پیدا می کنند. شمشیرها در انواع مختلفی مثل فلزی، پلاستیکی، نوری وجود دارند.

شمشیر اسباب بازی

کلام پایانی

در میان تنوع زیاد اسباب بازی ها، بعضی از ان ها پسرانه و مطابق با روحیات پسرها طراحی و تولید شده اند. اصولا پسرها روحیه رقابتی و جنگجویانه بیشتری در مقایسه با دخترها دارند و جذب اسباب بازی هایی می شوند که این علاقه ذاتی را تامین کند. برای مثال تفنگ یا شمشیر خیلی مورد توجه پسرها می باشد. در این مقاله سعی کردیم نمونه هایی از اسباب بازی های پسرانه را به شما معرفی کنیم. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید باشد.

Avatar

zare

دیدگاه‌ها

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.