راهنمای بازی اسم فامیل[+تقلب حروف و فرم بازی]

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: ۶ بهمن ۱۳۹۹
عکس راهنمای بازی اسم فامیل[+تقلب حروف و فرم بازی]

وقتی اسم بازی های گروهی به میان می آید قطعاً اولین گزینه پیشنهادی از طرف افرادی که در دورهمی حضور دارند، بازی پر طرفدار اسم فامیل است! بازی اسم فامیل قسمت بزرگی از خاطرات کودکی بیشتر افراد را تشکیل می دهد. حتی پس از گذشت چند دهه از پیدایش این بازی در بین خانواده های ایرانی، بدون اغراق می توان گفت محبوب ترین بازی گروهی در بین جامعه ایرانی همین بازی اسم فامیل است. در کوتاه ترین زمان ممکن و با چند ورق و کاغذ می توان جمع دوستانه و خانوادگی را به یک میدان مسابقه ای جذاب تبدیل کرد.

یکی از دلایل محبوبیت این بازی این است که احتیاجی به لوازم خاص و گران قیمت ندارد و برای انجام آن لازم نیست که لوازم خاصی تهیه شود. در هر خانه کاغذ و خودکار وجود دارد. به همین دلیل این بازی مختص طبقه خاصی از جامعه نیست و همه مردم بازی اسم فامیل را دوست دارند و در هر جمعی این بازی گرمابخش محافل و باعث ایجاد خاطرات شیرین در بین افراد فامیل و دوستان می شود. بازی اسم فامیل هیج رده سنی ندارد، از کودکان تا پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در این بازی شرکت می کنند و هر چه تعداد افراد بیشتر باشد رقابت هیجان انگیز تر خواهد شد.

تجربه این بازی در بزرگسالی، حسی غیر قابل وصف و نوستالژیک دارد. افراد بزرگسال وقتی با کودکان و نوجوانان این بازی را انجام می دهند به دوران کودکی خود باز می گردند و خاطرات بازی با پسرعمو ها، دختردایی ها، دخترخاله ها و … برای آن ها دوباره تکرار می شود.

لازم نیست که حتما بزرگ تر ها خودشان هم کاغذ و خودکار دست گرفته و بازی را انجام دهند، جذابیت این بازی وقتی بیشتر می شود که هر کدام از بچه ها با کمک یکی از بزرگ تر های جمع این بازی را انجام دهند و به نوعی از آن ها تقلب بگیرند.

همین تقلب ها و اعتراض دیگر بازیکنان که چرا تقلب گرفتی و امتیاز به تو داده نمی شود و همین جر و بحث ها باعث زیباتر شدن بازی اسم فامیل می شود. همانطور که گفتیم برای انجام این بازی به وسایل چندانی نیاز ندارید. به راحتی می توانید با چند قلم و کاغذ بازی را آغاز کنید. برای انجام بازی اسم فامیل لازم نیست که تعداد نفرات زیاد باشد شما می توانید این بازی را دو نفره هم انجام دهید.

سایت بازیزا در این نوشته سعی دارد که روش بازی و تکنیک های انجام آن را به شما معرفی کند. در هنگام بازی اسم فامیل اگر جز بازیکنان بوده باشید، شاید در بعضی از حروف، کلمات مناسب و منحصر به فرد را در ذهن خود نداشته اید و امتیاز بالایی را کسب نکرده اید و یا یکی از بازیکنان بازی اسم فامیل از شما کمک گرفته و شما نتوانسته اید که او را راهنمایی کنید.

در ادامه این نوشته برای همه 32 حروف الفبا لیستی را آماده کرده ایم تا بتوانید با به یاد داشتن و یا گرفتن عکس و اسکرین شات از آن ها، در هنگام بازی تقلب کنید. البته که تقلب کردن کار صحیحی نیست اما برای برنده شدن گاهی لازم است که همه روش ها را استفاده کرد.

وسایل بازی

بازی اسم فامیل فقط با کاغذ و قلم انجام می شود و نیازی به وسایل دیگر ندارد. خودکار یا مداد در هر خانه ای وجود دارد و با چند ورق کاغذ می توان بازی را شروع کرد. از روزنامه و یا مجله می توان به عنوان زیردستی استفاده کرد.

فضای بازی

انجام این بازی به فضای خاصی نیاز ندارد و هر کجا فرصتی برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی باشد بازی اسم فامیل را می توانید انجام دهید. برای این که امکان تقلب از همه گرفته شود بعضی از افراد می توانند روی میز و مبل بنشینند و بعضی دیگر هم روی زمین بازی را انجام دهند.

هدف بازی

این بازی علاوه بر یک سرگرمی، می تواند دقت، سرعت عمل و تمرکز افراد را افزایش دهد. به دلیل این که این بازی با کلمات و حروف الفبا انجام می شود، می تواند دامنه لغات را افزایش داده و اطلاعات عمومی افراد را بیشتر کند.

قوانین بازی اسم فامیل

این بازی گروهی می تواند با تعداد افراد متفاوتی انجام شود، به گونه ای که اگر 2 و یا 20 نفر باشند هم تفاوتی ندارد و می توانند این بازی را انجام دهند. اگر تعداد افراد زیاد باشد بهتر است، چون هیجان بازی بیشتر خواهد شد. اگر رده سنی افراد متفاوت باشد، قدرت بازی برای افراد کوچک تر کمتر خواهد شد.

پیشنهاد سایت بازیزا به شما دو روش است که بتوانید تعادل بازی را برقرار کنید. روش اول این است که همه افراد با هم بازی کنند اما این امکان ایجاد شود تا بزرگ ترهای جمع به افراد کوچک تر کمک کنند.

روش دوم این است که اگر تعداد بازیکنان بازی زیاد بود افراد را به دو یا سه گروه سنی تقسیم کنید تا بازیکنان در رده های سنی یکسان با هم مسابقه دهند و بعد از چند دست بازی در صورتی که در هر جمع هر کدام از افراد ضعیف تر و یا قوی تر بودند، به گروه های دیگر بروند تا رقابت هیجان انگیز تر شود.

قبل از آغاز بازی همه افراد حاضر باید جدول را رسم کنند. البته این جدول کاملاً اختیاری است و طبق نظر افراد گروه ممکن است موارد داخل جدول متغیر باشد. افرادی که با هم بازی می کنند رای گیری کرده و تصمیم می گیرند که چه موضوعاتی را در داخل جدول قرار دهند. معمولاً این موارد را در جدول اسم فامیل قرار می دهند :

 •  نام
 • فامیل
 • رنگ
 • میوه
 • غذا
 • نام شهر
 • نام کشور
 • نام ماشین
 • نام گل
 • نام حیوان
 • اشیاء
 • افراد مشهور
 • و …

با توجه به توافق بین بازیکنان می توان بعضی موارد را حذف و یا اضافه کرد. می توان تعداد موارد جدول را بیشتر کرد تا زمان بازی افزایش پیدا کند و یا می توان در قسمت انتخاب اسم شرط گذاشت که نوبت به هر نفر برای انتخاب حروف الفبا رسید، تعیین کند که اسم از بین نام های دختران انتخاب شود و یا نام پسران. این کار به تنهایی باعث جذاب تر شدن بازی می شود.

جدول اختصاصی بازیزا برای بازی اسم فامیل

سایت بازیزا جدول بازی اسم فامیل را برای شما آماده کرده که بتوانید به راحتی با دانلود کردن آن یک نسخه از جدول آماده بازی اسم فامیل را در اختیار داشته باشید و در هر زمان که قصد انجام آن را داشتید بتوانید طبق آن جدول بازی را آماده کنید و یا در صورت دسترسی به دستگاه کپی به تعداد بازیکنان بازی، جدول را کپی کنید. با وارد نمودن ایمیل و کلیک روی دکمه “دانلود فایل” جدول آماده شده اختصاصی توسط بازیزا در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Loading...

پس از ترسیم جدول، همه افراد حاضر در بازی باید به ترتیب، حروف الفبا را تعیین کنند. زمانی که حروف الفبا توسط فرد مشخص شد، افراد باید طبق حرف اعلام شده تمامی موارد داخل جدول را کامل کنند.  انتخاب کننده حروف الفبا می تواند از کوچک به بزرگ و یا بالعکس تعیین شود. پس همه بازیکنان باید یک بار یکی از حروف الفبا را انتخاب کنند و اگر زمان بازی بیشتر شد دوباره نوبتی باید حروف بازی اسم فامیل انتخاب شود.

هر کس زودتر از همه بتواند جدول خود را کامل کند باید کلمه «استپ» را بگوید. همه افراد پس از شنیدن کلمه استپ باید بازی را متوقف کنند و دست از نوشتن بردارند. در این لحظه باید تمامی برگه ها در وسط قرار بگیرد تا در حضور همه افراد و بدون تقلب، زیر نظر همه بازیکنان امتیازدهی آغاز شود. اگر کسی پس از پایان بازی به نوشتن ادامه دهد، با توجه به نظر گروه از امتیازات او کم خواهد شد.

شیوه امتیازدهی

امتیازدهی در این بازی به گونه ای است که برای هر مورد صحیح 10 امتیاز در نظر گرفته می شود. اگر کلمه نوشته شده با دیگر بازیکنان مشترک باشد 5 امتیاز دریافت می شود. یعنی اگر سه نفر در یکی از قسمت های جدول کلمه ای را یکسان نوشته باشند، امتیاز کامل به آن ها داه نمی شود.

به طور مثال در قسمت گل و با حرف سین اگر سه نفر از بازیکنان اسم گل سوسن را نوشته باشند به هر کدام از آن ها 5 امتیاز داده می شود و فرقی نمی کند که چند نفر اسم گل سوسن را نوشته باشند، چه 2 نفر و چه 5 نفر و بازیکنانی که اسم گلی غیر تکراری را نوشته باشند 10 امتیاز دریافت می کنند.

پس هر اندازه که کلمات نوشته شده خاص تر و منحصربه فرد تر باشند احتمال برنده شدن افراد در بازی اسم فامیل بیشتر خواهد بود. در ادامه این نوشته جدول اسم فامیل 32 حرف الفبا را جداگانه برای شما آماده کرده ایم تا با استفاده از این راهنما در بازی اسم فامیل موفق باشید و در بین دوستان و فامیل به عنوان یک بازی کننده حرفه ای اسم فامیل شناخته شوید.

شیوه نوین بازی اسم فامیل

در روش جدید بازی اسم فامیل پنج دسته کارت وجود دارد که در زیر به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

1- در دسته اول سه کارت با عناوین شروع کننده، ارشد و حسابدان وجود دارد. مفهوم کارت شروع کننده همانطور که از اسمش مشخص است به معنای کسی است که بازی را استارت می زند. این کارت می تواند به طور ثابت دست یکی از بازیکنان باشد و یا بین بازیکنان مختلف بچرخد.

کارت ارشد در اختیار بازیکنی قرار می گیرد که تسلط کاملی بر بازی داشته و علاوه بر آن دایره لغات گسترده تری نسبت به سایر افراد دیگر در بازی دارد. ودر نهایت کارت حسابدان به کسی داده می شود که مسئولیت محاسبه امتیازات هر بازیکن را در پایان هر راند از بازی بر عهده بگیرد.

2- در دسته دوم کارت هایی قرار گرفته اند که سرنوشت یک راند از بازی را رقم می زنند. این بدان معناست که بر روی کارت های مختلف این دسته واژه هایی نوشته شده است که در واقع هدف از انجام آن دور بازی را را رقم می زند.

3- در گروه سوم کارت ها، برگه هایی با عناوین مختلف که در حقیقت نشان دهنده ستون های بازی می باشند، وجود دارد. بر روی این برگه ها به طور مثال عناوینی چون فعل، غذا، نوشیدنی و.. نوشته شده است. در هر دور از بازی فرد شروع کننده وظیفه دارد با توافق سایر اعضا تعدادی از کارت ها به صورت اتفاقی انتخاب کرده، عنوان را اعلام کند و اجازه بدهد تا سایر بازیکنان طی مدت زمان معینی واژه مد نظر خود را بنویسند.

4- بر روی کارت های گوناگون دسته چهارم یک لیست از مفاهیم مختلف از جمله نام گل، بازیگر، نام فیلم و… نوشته شده است که مطابق دسته سوم کارت ها با توافق سایر اعضا گروه، به صورت اتفاقی یا تربیتی و به وسیله فرد شروع کننده بازی یک به یک انتخاب و اعلام می شود. افراد موظف هستند تا در مدت زمان مشخص لیست مورد نظر را تکمیل کنند.

5- و نهایتا گروه پنجم کارت ها که بر روی آن ها حروف الفبا بر اساس نوع و مشخصه حرف نوشته شده است.  فردی که برگه شروع کننده را در اختیار دارد باید یکی از کارت ها را انتخاب کرده و اعلام کند حرف مشخص شده باید در کدام قسمت واژه که شامل بخش ابتدایی، انتهایی، وسط کلمه و… می شود، قرار داشته باشد. 

راهنمای سریع و کامل تمام حروف

سایت بازیزا در جدول زیر راهنمای سریع دسترسی به حروف الفبا را قرار داده است. کافیست که روی هر کدام از حروف مورد نظر خود کلیک کنید تا جدول اسم فامیل آن حرف برای شما نمایش داده شود. برای این که احتمال برنده شدن در بازی اسم فامیل بیشتر شود، ما برای هر کدام از قسمت های جدول چند کلمه ارائه می دهیم.

الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز ژ س ش
ص ض ط ظ
ع غ ف ق
ک گ ل م
ن و ه ی

حرف الف

اسم= آوا- آرزو- آتنا- آمنه- آرمین- امیر- آزاده- آرمان- آیناز- آیلار-آمین- آلا- آلینا- آیسانا- آسو- آوین- آوینا- آوات

فامیل= اسدی- آرمانی- اکبری- اعظمی- اقبالی- آزادی- آقایی- احمدی- آریامنش-اعلایی-افشاری-اثنی عشری-اربابی

شهر= آمل- ایلام- ایزه- آستارا- آمستردام-اصفهان-اهواز-ابهر-اراک

کشور= آلبانی- آلمان- اتریش- ایتالیا- آرژانتین- آفریقا- آذربایجان-ارمنستان-افغانستان-الجزایر-ایران

میوه= آلبالو-آلو- آناناس- انبه- انگور- آواکادو- آلوچه-ازگیل-انار

غذا= آش- آبگوشت- آلبالو پلو- آلو مسما

رنگ= آبی- آلبالویی- آجری-ارغوانی-اطلسی

حیوان= آهو- اردک- اسب- آفتاب پرست

ماشین= آزارا- اونتادور- آئودی- آوانته-اکسنت

اشیاء= استکان- آبپاش- آینه-النگو-انگشتر-اسباب بازی-اره

گل= آلاله- آفتابگردان-اطلسی-اقاقیا- آمیتیس

شغل= آشپز- آرایشگر- آهنگ ساز- آرشیتکت-انباردار-ابزار فروش

اعضای بدن= انگشت- آرواره- آرنج- آپاندیس-ابرو

پوشاک= آستین کوتاه

مشاهیر= ابن سینا- ادیسون- ارسطو-افلاطون-ارشمیدوس-امیرارسلان نامدار-امیر کبیر

ورزش= آکروبات- ایروبیک- آیکیدو

فیلم=آتش بس- آرزوها- ابد یک روز- ابراهیم خلیل الله-ارباب حلقه ها-اسب حیوان نجیبی است

کارتون= آناستازیا- آن شرلی- آلیس در سرزمین عجایب- آبشار سرنوشت

حرف ب

اسم پسر= بردیا- بهنام- بهرام- بابک- بهزاد-باریش-بوراک

اسم دختر= بیتا- بانو- باران- بهنوش- بهاره- بهناز-ربارانا-ربهشته- بالین- بانواز- بتین- بریار

فامیل= بهرامی- بیراتی- باقری- بهشتی- براتی- بانی-بابایی-بیرانوند

میوه= به- بلال- بادمجان- بلوط- بادام- بلوبری- بالنگ

حیوان= بز- ببر- بز کوهی- بوزینه- بوفالو- بزغاله- بره

غذا= برنج و خورشت- باقالی پلو- باقالی قاتوق- بیف استراگانف- برگر- بورانی

رنگ= بژ- بنفش- بلوطی- بادمجانی

گل= بابونه- بنفشه- بامبو- بیدمشک- بهار نارنج

شهر= بم- بابل- بهشهر- بیرجند- بابلسر- بندرعباس- بافق- بارسلون

کشور= برزیل- بنگلادش- بلژیک- بلغارستان-بحرین-بوسنی

ماشین= بنز- بوگاتی- بی ام دبلیو- بایک-بسترن-برلیانس

اشیا= بمب- بیل- بخاری- باتری- بیلچه

اعضای بدن= بازو- بینی- بند انگشت- بصل النخاع

شغل= بغال- باربر- بنا- بستنی فروش

پوشاک یا لباس= بلوز- بارانی

مشاهیر= بهرام افشاری- بهرام رادان- بروسلی- باباطاهر- باقرخان- بیل گیتس- بیرانوند-بهرام زند-بنان

ورزش= بیلیارد- بولینگ- بسکتبال- بدن سازی- بند بازی- بیسبال

فیلم= بردیا- بانوی عمارت- بتمن- بچه مهندس

حرف پ

اسم دختر= پروانه- پرویز- پروین- پرنیا- پونه- پریسا- پریوش- پارمیس- پانیز- پرژین- پژال

اسم پسر= پویا- پوریا- پارسا- پدرام- پرهام- پیمان

فامیل= پهلوانی- پیرایی- پناهی- پورحسین- پاکزاد- پاک منش- پور محمد

میوه= پرتغال- پسته- پشن فروت

حیوان= پلنگ- پروانه- پرستو- پشه- پنگوئن

غذا= پیتزا- پلو- پوره سیب زمینی- پاستا-پاکورا

رنگ= پرتغالی- پوست پیازی- پرکلاغی

گل= پونه- پامچال- پنبه

شهر= پاوه- پکن- پیرانشهر- پل دختر- پردیس

کشور= پرو- پرتغال- پاکستان- پاراگوئه

ماشین= پراید- پژو- پیکان- پرادو- پورشه- پرشیا- پاترول

اشیاء= پارو- پنکه- پنبه-پارچه- پیراهن- پدال- پاور بانک

شغل= پنبه زن- پلیس- پزشک- پستچی- پرستار

اعضای بدن= پا- پهلو- پوست- پلک- پانکراس

مشاهیر= پروین اعتصامی- پاستور- پرویر پرستویی

ورزش= پارکور- پرورش اندام- پیاده روی- پرش با نیزه- پرتاب دیسک- پاور لیفتینگ

فیلم= پلیکان- پیرانا- پاورچین- پاستاریونی

کارتون= پلنگ صورتی- پرنسس سوفیا- پاندا کونگ فو کار- پینوکیو- پسر شجاع

پوشاک= پیراهن- پلیور- پالتو- پاپوش

حرف ت

اسم دختر= توحید- ترانه- ترنم- تینا- ترلان- تمنا- توران- تانیا- تارا- توار

اسم پسر= تیمور- تام- تقی- تیرداد

فامیل= تیموری- توحیدی- تبریزی- تهمتن- توحدی- تابش- توکلی- تیرانی- تهرانی

شھر= تبریز- تاکستان- تھران- تبریز- تاکستان- تهران- تفرش- توکیو

کشور= ترکیه- تانزانیا- تایلند- ترکمنستان- تاجیکستان

میوه= توت- تمشک- توت فرنگی- ترگیل- ترنج- تربپپ

غذا= ته چین- تاس کباب- ترشی تره گیلانی ( غذای شمال)- ترخینه

رنگ= توتی- تیفانی

حیوان= تمساح- تیھو- توتیا

ماشین= تیبا- تویوتا- تانک- تراکتور- تسلا- تالیسمان- تندر۹۰

اشیاء= توپ- تاج- تنیس- تاب- تخته

گل= تاج خروس

شغل= تکنسین

اعضای بدن= تاندون– تار صوتی- ترقوه

پوشاک= تیشرت- تاپ

مشاھیر= تولستوی – تاگور- توماس ادیسون

ورزش= تنیس- تکواندو- تیر اندازی

فیلم= ترانه- ترانسفورمر- تکن- تایتانیک- تعطیلات رویایی

کارتون= توری و خواھرش- تارزان- تام و جری

حرف ث

اسم= ثریا- ثمین- ثنا- ثمر

فامیل= ثنایی- ثریایی- ثروتمند- ثقفی

شھر= ثلاث باباجانی

کشور=؟

میوه=؟

غذا= ثرید- ثریایی

رنگ= ثعلبی

حیوان= ثعبان

ماشین=؟

اشیاء=ثانیه شمار- ثابت کننده

گل= ثعلب

شغل= ثبت احوال- ثبت شرکت

اعضای بدن=؟

پوشاک=؟

مشاھیر= ثنایی مشھدی

ورزش =؟

فیلم= ثریا ملکه غمگین

کارتون =ثور- ثنا و ثمین

حرف ج

اسم= جواد- جعفر- جواھر- جمال- جلال- جک- جاسم- جمشید

فامیل= جاویدی- جوادی- جواھری- جمشیدی- جروری

شھر= جاجرود- جیرفت- جهرم- جویبار- جاجروم

کشور= جیبوتی- جامائیکا- جزایر سلیمان – جزایر ارشال- جبل الطارق

میوه= جمبو – جز ھندی- جوجوبا

غذا= جوجه کباب- جعفری پلو- جیگر- جامبو

رنگ= جیوه ای- جگری- جوھری

حیوان= جغد- جیرجیرک- جوجه- جوجه تیغی- جگوار

ماشین= جنسیس- جیپ – جک- جکوار- جونیور نیسان- جیلی

اشیاء= جک ماشین- جعبه- جاروبرقی- جارو دستی- جاکلیدی- جغجغه

گل= جاسمین- جعفری

شغل= جراح- جوشکار- جوراب فروش- جواهر فروش- جلاد

اعضای بدن= جمجمه- جگر- جناغ سینه

پوشاک= جوراب- جلیقه

مشاھیر= جک لندن- جبران خلیل جبران- جکی جان- جان سینا- جانی دپ- جابر بن حیان

ورزش= جودو- جوجیدسو

فیلم= جاده خاکی- جومانجی- جنگ ستارگان- جوکر

کارتون= جک و لوبیای سحر آمیز- جوجه اردک زشت- جزیره آرزوها

حرف چ

اسم= چنگیز- چکامه- چترا- چاووش- چیچک- چیمن

فامیل= چنگیزی- چمنی- چمرانی- چمن ماه- چمچاره

شھر= چابھار– چالوس- چادگان- چابکسر- چمستان- چهارمجال بختیاری

کشور= چین- چک- چاد

میوه= چغندر- چاقاله بادام- چیکو- چری- چنبره خیار

غذا= چلو کباب- چنجه- چلو مرغ- چلو گوشت- چیکن برگر- چکدرمه- چغور پغور

رنگ= چمنی

حیوان= چلچله- چکاوک- چیتا

ماشین= چری- چانگان- چیرمن

اشیاء= چکش- چمدان- چوب- چرخ خیاطی- چسب- چتر- چینه

گل= چای- چتری- چمن عروس

شغل= چرم دوزی- چرم فروش- چوپان- چاقو ساز

اعضای بدن= چشم- چانه

پوشاک= چادر- چارقد

مشاھیر= چارلی چاپلین- چه گوارا- چمران- چرچیل- چارلز دیکنز

ورزش= چوگان- چتربازی

فیلم= چھار راه استامبل- فیلم چ- چند میگیری گریه کنی- چشم و گوش بسته- چارچنگولی

کارتون= چاه عروس- چوبین- چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم- چاق و لاغر

حرف ح

اسم= حمید- حامد- حسن- حشمت- حانیه- حمیرا- حدیث- حریر

فامیل= حاتمی- حسینی- حیاتی- حمیدی- حافظی- حیدری

شھر= حسن آباد- حاجی آباد- حمیدیه- حراره- حنا

کشور= حبشه

میوه=حصرم- حنظل

غذا= حلیم بادمجان- حلوا

رنگ= حلوایی- حنایی

حیوان= حلزون- حواصیل

ماشین=حافی لوبو

اشیاء= حوله- حس گر- حوله خشک کن

گل= حسن یوسف- حنا

شغل= حمال- حوله فروش

اعضای بدن= حلق- حنجره

پوشاک= حوله

مشاھیر= حافظ

ورزش=حلقه زدن

فیلم= حمله به اچ 3- حلقه

کارتون:حنا دختری در مزرعه

حرف خ

اسم= خلیل- خسرو- خاتون- خشایار- خداداد- خورشید- خاور- خوروش

فامیل= خمینی- خطیبی- خالقی- خیام- خلیلی- خرازی

شھر= خمین- خوزستان- خوی- خرم آباد- خلخال- خور و بیابانک

کشور= خمیس– خرونا

میوه= خرمالو- خربزه- خیار

غذا= خورشت بادمجان- خاگینه- خورشت آلو

رنگ= خاکستری- خرمایی- خاکی- خردلی

حیوان= خرس- خارپشت- خر- خروس- خرگوش

ماشین= خاور

اشیاء= خط کش- خیمه- خودکار- خلال دندان- خمره- خاک انداز

گل= خارشتر- خارخاسک- خرزھره- ختمی- خار مریم

شغل= خلبان- خیاط- خبرنگار- خادم- خراز- خراط- خطاط-

اعضای بدن= خال- خرخره- خون

پوشاک= خز- لباس خرقه- خلبانی

مشاھیر= خیام- خالد استامبولی- خسرو شکیبایی- خشایار شاه- خسرو پرویز

ورزش=؟

فیلم= خاک گرم- خواهران غریب- خوب بد جلف- خزش

کارتون= خرگوش باھوش- خرس ھای مھربون- حانواده پوچز- خانواده آدامز

حرف د

اسم= دنیا- داریوش- داود- دلارام- دانیال- دیبا- دورا- درسا- دوروتی- درنا- دینا- دوران- دایان- دلنیا- دلوان- دیلان- دیار

فامیل= داودی- درخشانی- دلدار- درگاھی- دارابی

شھر= دامغان- داراب- دزفول- دبی- دماوند- دلفان

کشور= دانمارک- دومینیکن

میوه= دارابی- دستنبو- دراگون

غذا= دلمه- دم پختک- دمی گوجه- دندونی- دال عدس- دیزی

رنگ= دودی- دلفینی- دوغی

حیوان= دلفین- دارکوب- درنا- دایناسور- دودو

ماشین=  دوو- دنا- دویست و شش- داستر- داتسون- دانگ فنگ- دی اس

اشیاء= دستکش- داس- دمپایی- دوربین- دکمه- دمبل- دارت

گل= داوودی- دم اسبی صحرایی- دیفن باخیا- دراسینا

شغل= دکتر- دندانپزشک- دامپزشک- دریانورد- دھقان- دارو ساز- دبیر

اعضای بدن= دست- دندان- دنده- دهان

پوشاک= دامن- دشداشه

مشاھیر= دانته- دیپاک- داریوش یکم و دوم- داوید دخیا- دونالد ترامپ- داوود رشیدی

ورزش= دو میدانی- دره نوردی- دوچرخه سواری- دارت

فیلم= دزد عشق- ددپول- دزدان دریایی کارائیب- دیوار به دیوار- دلداده- دل شکسته- دختر شیطان- دربند

کارتون= دورا- دکتر ارنست- در جستجوی نمو- دالتون ھا

حرف ذ

اسم= ذوالفقار- ذبیح- ذکیه- ذاکره- ذلفا

فامیل= ذبیحی- ذیلائی- ذوقی- ذوالفقاری

شھر= ذوق آباد- ذی سفال-

کشور= ذمار

میوه=  ذغال اخته- ذرت

غذا=  ذرت پلو

رنگ= ذغالی

حیوان=؟

ماشین=؟

اشیاء= ذغال- ذره بین

گل=؟

شغل= ذغال فروش

اعضای بدن=؟

پوشاک=؟

مشاھیر= ذبیح الله منصوری

ورزش=؟

فیلم= ذهن زیبا- ذبیح

کارتون=؟

حرف ر

اسم= ریما- رامبد- راحله- روشا- روشنک- رھا- رشید- رنیک- رونیکا- رسول- روشنک- رادمان- رویسا- روناک- روژین- روژیا

فامیل= ریاحی- رضایی- رسایی- رشیدی- رامین فر- رحیمی- رضایی- رمضانی- رجبی- رادان

شھر= رشت- رودھن- رامسر- رودبار- رم- ریاض- ری

کشور= رومانی- روسیه- رواندا

میوه= ریواس- رطب- رامبوتان- رزبری

غذا= رنگینک- رشته پلو- رولت مرغ- راتاتویی- رولت ماهی

رنگ= روناسی- رزگلد

حیوان= راسو- روباه- راکون- رتیل

ماشین= ریو- رنو- رنجروور- رانا- رولز رویس

اشیاء= رنده- رادار- رادیو- راکت- رایانه

گل= رز- رازقی- ریحان- رزماری

شغل= رفتگر- راننده- رویگر- روانشناس-روان پزشک

اعضای بدن= ران- روده بزرگ و کوچک- ریه- رگ

پوشاک= روسری- روپوش- روبان

مشاھیر= رازی- رودکی- رونالدینیو- روبرتو کارلوس- رابرت هوک

ورزش= رالی- رزمی- راکتبال- راگبی

فیلم= روشن ترین شب- روح سوار- رحمان 1400- راهبه

کارتون= رالف خرابکار- رابین ھود- رستم و سهراب- رامکال- راتاتویی- رکاب زنان کوهستان

حرف ز

اسم= زیبا- زھرا- زھره- زینب- زکریا- زریان

فامیل= زھرایی- زاھدی- زال- زمانی

شھر= زابل- زاھدان- زنجان- زرند- زواره- زهک

کشور= زیمبابوه- زامبیا- زلاند نو- زئیر

میوه= زالزالک- زردک- زرد آلو- زنجبیل- زیره

غذا= زرشک پلو- زردک پلو

رنگ= زرشکی- زرد- زعفرانی- زیتونی

حیوان= زنبور- زالو- زرافه- زاغ

ماشین= زانتیا- زامیاد- زدفور

اشیاء= زنبیل- زنجیر- زین- زیلو- زنگوله- زنگ

گل= زنبق- زعفران

شغل= زرگر- زنبورداری

اعضای بدن= زانو- زبان- زردپی- زجاجیه- زلالیه

پوشاک= زیر پیراھن- زیر پوش

مشاھیر= زکریا- زرتشت- زیدان- زرینچه

ورزش= زو- زورخانه

فیلم= زورو- زهرمار- زن بابا- زن ها فرشته اند- زن شگفت انگیز

کارتون= زیبای خفته- زنان کوچک- زیگ و شارکو- زمان برف بازی

حرف ژ

اسم= ژاله- ژینوس- ژیلا- ژیوار- ژاکلین- ژوبین- ژینا- ژاوه

فامیل= ژوله- ژینوسی

شھر= ژوائوپسو- ژنو- ژوهانسبورگ

کشور= ژاپن

میوه= ژاژ- ژاژک

غذا= ژامبون- ژیگو- ژلاتین- ژله

رنگ= ژله ای

حیوان= ژورک- ژوله- ژوژه

ماشین= ژیان

اشیاء= ژیلت- ژیروسکوپ

گل= ژاله- ژربرا- ژینورا

شغل= ژاندارم

اعضای بدن= ژژونوم- ژنوم- ژن

پوشاک= ژاکت

مشاھیر= ژرژ ھربت- ژان ژاک روسوـ ژاله علو

ورزش= ژیمناستیک

فیلم= ژن خوک

کارتون= ژوپیه و ژوپیا

حرف س

اسم پسر= سعید- سانیار- سھیل- سامان- ساسان- سیامک- سیاوش

اسم دختر= سارینا- سعیده- سمانه- ساره- سارا- سانیا- ساغر- ساجده- ستایش- سوگل- سارال- سایدا- سایان- سروین

فامیل= سوری- سھرابی- سلیمانی- سلمانی- سعادت- سروش- سمنانی

شھر= ساری- سمنان- سبزوار- سراب- سنندج- سوسنگرد- سمرقند- سان فرانسیسکو

کشور= سومالی- سوریه- سوئیس- سوئد- سریلانکا- سودان- سنگال

میوه= سیب- سنجد- سر خالو

غذا= سیرابی- سبزی پلو- سوشی- سوسیس تخم مرغ- سوپ- سمبوسه

رنگ= سبز- سفید- سرمه ای- سیاه

حیوان= سگ- سمور- سوسک- سوسمار- سنجاب- سمندر

ماشین= سانتافه- سمند- ساندرو- سورن- سراتو

اشیاء= سبد- سوزن- سرمه- ساعت- سوت- سیگار

گل= سوسن- سنبل- ساعتی- ساق عروس- سبزی یوحنا- ستاره

شغل= سوزن بان- سمسار- سیمانکار- سلمانی

اعضای بدن= سر- ساعد- سینه

پوشاک= سارافون- سوتین- سرهمی- ساپورت- ساق پا

مشاھیر= سعدی- سقراط

ورزش= سی ایکس- سوارکاری

فیلم= سریع و خشن- سوپرمن- سلام بمبئی- سالهای دور از خانه

کارتون= سفرھای علمی- سیندرلا- سندباد- سوپرمن- سفید برفی

حرف ش

اسم= شیما- شھرام- شکوفه- شھرزاد- شراره- شھباز- شعبان- شادی-

فامیل= شرفی- شکوھی- شھبازی- شوقی- شمسی- شیروانی

شھر= شیراز- شوش- شوشتر- شازند- شاھرود- شادگان

کشور= شیلی

میوه= شلیل- شفتالو- شاه توت- شلغم

غذا= شوربا- شامی- شیرین پلو- شیوید باقالی- شویدپلو- شیر برنج- شینسل

رنگ= شیری- شرابی- شکلاتی

حیوان= شتر- شیر- شغال- شاھین- شترمرغ

ماشین= شورلت

اشیاء= شیشه- شلنگ- شمشیر- شمع

گل= شب بو- شیپوری- شقایق- شبنم

شغل= شھردار-شیرفروش

اعضای بدن= شش- شکم- شانه- شبکیه- شقیقه

پوشاک= شال- شورت- شلوارک- شورتک- شنل

مشاھیر= شھریار- شاملو- شاه چراغ- شاپور دوم- شمس تبریزی

ورزش= شنا- شطرنج

فیلم= شب ھای برره- شرلوک ھولمز- شبی که ماه کامل شد

کارتون= شرک- شنگول منگول- شنل قرمزی

حرف ص

اسم= صابر- صبا- صوفیا- صاحب- صدف- صادق- صالح- صنم

فامیل= صباحی- صارمی- صوفی- صادقی- صدیقی

شھر= صدرآباد- صومعه سرا- صفادشت

کشور= صربستان

میوه= صبار

غذا= صدف پلو- صدف

رنگ= صورتی- صدفی

حیوان= صدف دریایی

ماشین= صبا- صحرا

اشیاء= صابون- صندوقچه- صندلی

گل= صنوبر- صدتومانی- صابونی

شغل= صافکار- صیاد- صرافی- صدابردار

اعضای بدن= صورت- صلبیه

پوشاک= صندل

مشاھیر= صائب تبریزی- صادق هدایت

ورزش= صخره نوردی

فیلم= صورتی- صاعقه

کارتون= صلح بانان جهان- صد و یک سگ خال دار

حرف ض

اسم= ضیاالدین- ضیا- ضحا

فامیل= ضیایی- ضرابی- ضیغمی

شھر= ضیاآباد

کشور=؟

میوه=؟

غذا=؟

رنگ=؟

حیوان=؟

ماشین=؟

اشیاء= ضبط- ضربه گیر در

گل=؟

شغل: ضابط قوه قضائیه

اعضای بدن=؟

پوشاک=؟

مشاھیر: ضیاء الدین طباطبایی

ورزش=؟

فیلم: ضدگلوله- فیلم ضربه فنی

کارتون=ضامن آهو

حرف ط

اسم= طاھر- طیبه- طناز- طاھا- طهورا- طنینه

فامیل= طاھری- طیبی- طباطبایی- طالقانی- طهمورث

شھر= طبس- طارم- طاق بستان- طاقانک- طوس

کشور= طبرستان

میوه= طالبی

غذا= طاس کباب

رنگ= طوسی- طلایی

حیوان= طوطی- طاووس

ماشین= طوفان

اشیاء= طناب- طبل

گل= طوق طلایی- طاووسی

شغل= طلافروش- طباخ

اعضای بدن= طحال- طناب نخاعی

پوشاک=؟

مشاھیر= طیب

ورزش= طناب زنی- طناب کشی

فیلم= طوقی

کارتون= طلسم شدگان- طوطی و بقال

حرف ظ

اسم= ظفر- ظھیر

فامیل= ظفری- ظهیری

شھر= ظفرآباد

کشور=؟

میوه=؟

غذا=؟

رنگ=؟

حیوان=؟

ماشین=؟

اشیاء= ظرف شویی- ظرف

گل= ظریف کوتوله

شغل= ظرفشویی- ظروف فروشی

اعضای بدن=؟

پوشاک=؟

مشاھیر= ظهیرالدوله- ظریف

ورزش=؟

فیلم= ظفر

کارتون= ظاهر و باطن- ظهور نگهبانان

حرف ع

اسم= علی- عباس- عارف- عرفان- عسل- عماد- عامر- علیرام

فامیل= عبدی- عباسی- عباس پور- عسگری- عبدالهی

شھر= علی آباد- عسلویه- عشق اباد- عسلویه

کشور= عراق- عربستان- عمان

میوه= عناب

غذا= عدسی- عدس پلو

رنگ= عنابی- عسلی- عاج فیلی

حیوان= عقرب- عقاب- عنکبوت- عروس دریایی- عندلیب

ماشین=؟

اشیاء= عینک- عصا- عروسک- عکس

گل= عروس- عنکبوتی

شغل= عینک ساز- عطار- عکاس

اعضای بدن= عنبیه- عدسی چشم- عصب بینایی- عصب شنوایی

پوشاک= عبا- عینک

مشاھیر= عارف قزوینی- عطار نیشابوری- عبید زاکانی- علامه طباطبایی

ورزش=؟

فیلم= عزرائیل- علاء الدین- عزیز میلیون دلاری

کارتون= عصر یخبندان- علی بابا و دزدان دریایی- عدالت جویان جوان- عروس مرده

حرف غ

اسم= غلام- غزاله- غضنفر- غزال- غلامرضا- غفور- غیاث الدین

فامیل= غفرانی- غضنفری- غلامی- غفوریان

شھر= غرق اباد- غزه- غزنی

کشور= غنا

میوه= غوره

غذا= غاز شکم پر- غوره مسما

رنگ=؟

حیوان= غاز- غزال- غوک- غراب

ماشین= غلتک

اشیاء= غذا ساز- غلطک- غلط گیر

گل=؟

شغل= غواصی

اعضای بدن= غضروف- غده تیرویید- غدد عرق

پوشاک=؟

مشاھیر= غیاث الدین جمشید کاشانی- غلامرضا تختی

ورزش: غواصی

فیلم= غوغا

کارتون= غول چراغ جادو- غارنشینان

حرف ف

اسم= فرھاد- فرزین- فریبا- فھیمه- فرزانه- فرشته- فرزاد- فاطمه- فردین- فرهام- فراز

فامیل= فرخی- فرھادی- فتحی- فدوی- فتاحی- فلاحتی- فرحی

شھر= فومن- فسا- فیروز آباد- فریدون کنار- فیروز کوه- فولاد شهر- فراهان

کشور= فرانسه- فنلاند- فلسطین- فیلیپین- فیجی

میوه= فندق- فیسالیس- فیجوا

غذا= فسنجان- فلافل- فیله مرغ- فرنی- فروماژ

رنگ= فیلی- فندقی- فسفری- فیروزه ای

حیوان= فلامینگو- فیل- فک- فنچ- فک خزری- فاخته

ماشین= فراری- فیات- فلوکس- فورد- فاو

اشیاء= فرش- فرفره- فندک- فانوس- فنجان- فرچه

گل= فلورال- فلوکس- فیکوس- فریزیا- فیلتوس

شغل= فراش- فرش فروش- فالگیر- فوتبالیست- فلافل فروش- فضانورد

اعضای بدن= فک- فرق سر

لباس= فضانوردی

مشاھیر= فردوسی- فروغ فرخزاد

ورزش= فوتبال- فوتسال- فیتنس- فوتبال آمریکایی

فیلم= فرار از زندان- فریاد زیر آب

کارتون= فوتبالیست ھا- فیلشاه- فروزن- فوتبال رباتی- فینیس و فرب

حرف ق

اسم= قاسم- قنبر- قاصدک- قلی- قباد- قربان- قدرت

فامیل= قنبری- قاسمی- قاصدی- قربانی- قانعی- قادری

شھر= قم- قزوین- قاین- قائم شهر- قصر شیرین- قشم- قدمگاه

کشور= قزاقستان- قبرس- قطر- قرقیزستان

میوه= قیسی- قندک

غذا= قورمه سبزی- قیمه- قلیه ماهی- قیمه نثار

رنگ= قرمز- قھوه ای

حیوان= قورباغه- قو- قوچ- قناری- قرقاول- قرقی

ماشین= قشقایی

اشیاء= قالی- قرقره- قوری- قاشق- قاب عکس- قلاب ماھیگیری

گل= قاصدک- قاشقی

شغل= قناد- قالیباف

اعضای بدن= قلب- قوزک پا- قفسه سینه- قرنیه

پوشاک= قبا- قنداق

مشاھیر= قمشه ای- قاسم سلیمانی- قیصر امین پور- قائم مقام فراهانی

ورزش= قایق سواری

فیلم= قرمز- قاتل اهلی- قسم-قشر مرفه- قول شرف

کارتون= قھرمانان تنیس- قهرمانان مدرسه

حرف ک

اسم= کامران- کتایون- کرم- کارا- کاملیا- کمال- کاوه- کامبیز- کامیار- کیمیا- کیژان- کژال

فامیل= کرمی- کیوانی- کریمی- کامروا- کیایی- کیانی- کبیری

شھر= کاشان- کازرون- کابل- کرمان- کرمانشاه

کشور= کلمبیا- کانادا- کویت- کوبا- کنیا- کاستاریکا- کامبوج

میوه= کیوی- کلم- کمبزه- کامبوجیا

غذا= کتلت- کلم پلو- کوکو- کباب- کالباس- کشک بادمجان- کله جوش- کله پاچه

رنگ= کرمی- کالباسی- کبود- کله غازی- کهربایی

حیوان= کرم- کپک- کوسه- کبوتر- کژدم- کانگورو- کرگدن- کلاغ- کفتار- کروکودیل

ماشین= کامیون- کمری- کادیلاک- کرولا- کوییک

اشیاء= کفش- کلید- کاردک- کمد- کوله پشتی- کیف- کتاب- کنترل

گل= کوکب- کاکتوس- کاستی- کاسنیان- کاسنی- کفشک

شغل= کفاش- کارگر- کشاورز

اعضای بدن= کمر- کشاله ران- کیسه صفرا- کبد- کلیه- کله

پوشاک= کت- کاپشن- کلاه- کفش

مشاھیر= کوروش کبیر- کاتو- کریستیانو رونالدو- کارلوس کیروش

ورزش= کشتی- کبدی- کاراته- کوھنوردی- کونگ فو- کشتی کج

فیلم= کشتی البارکو- کما- کاتیوشا- کروکودیل

کارتون= کریستوفر رابین- کوکو- کاراگاه گجت- کاپیتان سوباسا

حرف گ

اسم= گلی- گلرخ- گلچھره- گلاره- گوھر- گلسا- گلمراد- گلناز- گیتی

فامیل= گلزار- گلرخیان- گودرزی- گرجی- گرجستانی

شھر= گرگان- گناباد- گنبد کاووس- گز- گمیشان- گالیکش

کشور= گرجستان- گرنادا- گامبیا- گویان- گینه- گوآتمالا

میوه= گلابی- گیلاس- گوجه سبز- گرمک- گریپ فروت

غذا= گوشت کوبیده- گوله ریزه- گردن پلو

رنگ= گلبھی- گیلاسی- گندمی- گردویی

حیوان= گاو- گرگ- گوسفند- گوزن- گورخر- گراز- گربه- گوساله- گربه ماهی- گورکن

ماشین= گلف- گریدر- گک گونو- گرانجور- گامبرت آپولو- گرند ویتارا

اشیاء= گاری- گوشواره- گیلیم- گونیا- گلدان- گیره- گیتار

گل= گلایل- گندم

شغل= گاری چی- گلیم باف- گارسون- گاودار- گچ کار

اعضای بدن= گردن- گوش- گلو- گوشت- گیجگاه- گونه

پوشاک= گیوه- گیپور

مشاھیر= گاندی- گالیله- گوته- گریزمن

ورزش= گلف- گلبال

فیلم= گلادیاتور- گشت ارشاد- گرگ و میش- گودال-

کارتون= گرینچ- گوریل انگوری- گربه چکمه پوش- گربه سگ- گروه شب نقاب

حرف ل

اسم= لیلا- لعیا- لاله- لادن- لیدا- لیا- لیانا- لیندا- لیام

فامیل= لادنی- لھراسبی- لاجوری

شھر= لار- لاھیجان- لواسان- لنگرود- لندن- لامرد- لاهور

کشور= لھستان- لبنان- لیبی- لائوس- لیبریا- لوکزامبورگ

میوه= لیمو شیرین- لیمو ترش

غذا= لوبیا پلو- لازانیا

رنگ= لیمویی- لاجورد- لجنی

حیوان= لک لک- لاک پشت- لاما

ماشین= لندکروز- لندور- لکسوس- لامبورگینی- لودر

اشیاء= لوستر- لامپ- لوله- لیف- لپتاب- لیوان

گل= لاله- لیلیوم

شغل= لبو فروش- لوله کش- لوکوموتیوران- لوازم تحریر قروش

اعضای بدن= لب- لاله گوش- لپ- لوزالمعده- لگن- لثه

پوشاک= لامبادا- لگ

مشاھیر= لیونل مسی- لوتر- لورل و ھاردی

ورزش= لژ سواری

فیلم= لونه زنبور- لیلی با من است-  لیلا- لورل و ھاردی- لس انجلس تهران- لاتاری- لانتوری

کارتون= لوک خوش شانس- لاک پشت های نینجا- لگو بتمن

حرف م

اسم پسر= مھدی- مجتبی- مانی- ماھان- میکاییل- مبین- محمد- منوچھر- میعاد

اسم دختر= مینا- مبینا- مھتاب- مھدیه- مریم- ملیکا- مهراوه- مونا- مھسا- مھرنوش- مرجان- مروارید

فامیل= محمدی- مھدوی- محبی- مھربانی- مرحبایی- معنوی

شھر= مشھد- مازندران- مرند- مکه- مسکو- منچستر- مراغه

کشور= مالزی- مکزیک- مصر- مالی- مالت- مجارستان- مقدونیه شمالی

میوه= موز- ملون

غذا= ماکارونی- مرصع پلو- ماھی- میگو- مرغ شکم پور

رنگ= مشکی- میشی- مھتابی

حیوان= موش- مار- میمون- مگس- مارمولک- مورچه- ملخ

ماشین= ماتیز- مزدا- مک لارن- میتسوبیشی- مازراتی- مرسدس

اشیاء= میخ- میز- منگنه- موبایل

گل= میمون- محمدی- مریم- میخک- مینا

شغل= میوه فروش- مکانیک- مغازه دار- مربا فروش- مهندس- معدنچی- ماهیگیر

اعضای بدن= معده- مو- مری- مخچه- مثانه- ماهیچه

لباس= مانتو- مقنعه- مایو

مشاھیر= مولوی- مولانا- محمد صلاح

ورزش= موی تای- ماهیگیری

فیلم= مھتاب دل- ملی و راه ھای نرفته اش- مرد عنکبوتی- میم مثل مادر

کارتون= ملوچ- میمون ها- موش و گربه- مدرسه موش ها- ملکه یخی

حرف ن

اسم= نیما- نادر- ندا- نرگس- ناصر- نسترن- نسیم- نفس- نوید- ندا- نیایش- نگین- نازیلا- نوشین- ناریا- نینان- نازار

فامیل= نادری- نوروزی- نظری- نوری- نریمانی- نخجوانی- نصرتی

شھر= نھاوند- نظر آباد- نی ریز- نورآباد- نیشابور- نور

کشور= نروژ- نپال- نیجریه- نیوزلند- نیکاراگوئه

میوه= نارگیل- نارنگی- نارنج

غذا= نخود پلو- نیمرو- نرگسی- ناگت مرغ

رنگ= نارنجی- نیلی- نوک مدادی- نقره ای

حیوان= نھنگ- نیزه ماهی

ماشین= نیسان- نفت کش

اشیاء= نوک مداد- نخ- نردبان- نمکدان- نلبکی

گل= نرگس- نیلوفر- نگونسار- نسترن

شغل= نانوا- نجار- نقاش- نقشه کش ساختمان

اعضای بدن= نخاع- نای- ناف- ناخون- نایژه

لباس= نیم تنه

مشاھیر= نظامی- ناصر خسرو- نیما یوشیج- نلسون ماندلا

ورزش= نینجارنجر- نینجوتسو

فیلم= نھنگ آزاد- نارنیا- نارسیس- نھنگ آبی- نھنگ عنبر

کارتون= نیک و نیکو- نورمن- نینجا شطرنجی- نانسی فانتزی

حرف و

اسم= وحید- وجیھه- ولی- ونوس- ویدا- وانیا- ویشکا- ویکتوریا- واحد- وانیار- وندا- وینا- وناز

فامیل= وحیدی- وثوقی- والی- وفایی- وکیلی- ورقایی- ورمزیار

شھر= ورامین- ورزنه- ونیز- وین- والنسیا- وان

کشور= ویتنام – واتیکان- ولز- ونزوئلا

میوه= ولیک

غذا= والک پلو- واویشکا

رنگ= وانیلی

حیوان= وال- وزغ- وشم بزرگ

ماشین= ولوو- وانت- وانا- ون- ورنا- ولستر

اشیاء= وان- وردنه- وزنه- واکس

گل= ونوس

شغل= واکسی- ورزشکار- وکیل- ویراستار

اعضای بدن= واژن- ورید

لباس= ورزشی

مشاھیر= ولتر- ویکتور ھوگو- ویلیام جیمز

ورزش= واترپلو- والیبال- ووشو- وزنه برداری

فیلم= ورود آقایان ممنوع- والت قبل میکی

کارتون= وروجک- ویکی و مردان پر زور

حرف ه

اسم= ھدی- ھلیا- هلما- هدیه- هستی- همتا- هومان- هانا- هوران- هیلان

فامیل= ھرمزی- ھاشمی- هادی- هادیان- همایونی

شھر= ھمدان- ھرمزگان- ھنگ کنگ- هرسین- هویزه

کشور= ھند- ھلند- هندوراس- هائیتی

میوه= ھلو- ھندوانه

غذا= ھمبرگر- ھویج پلو- هات داگ

رنگ= ھلویی

حیوان= ھدھد- هما- هزارپا- همستر- هشت پا

ماشین= ھیلمن- ھیوندای- هوندا- هایما

اشیاء= ھاون- همزن- هود-هویه

گل= ھمیشه بھار- هورتانسیا

شغل= ھندوانه فروش- هتل دار

اعضای بدن= ھیپوفیز- هیپوتالاموس

لباس= ھدبند

مشاھیر= ھیچکاک- ھمر- هلاکوخان- هیتلر

ورزش= ھاکی روی یخ- هندبال- هوجو جوتسو- هاپکیدو

فیلم = ھمسفر- ھشت یار اوشن- هری پاتر- همگناه- هشتگ

کارتون= ھتل ترانسیلوانیا- هیولاها علیه بیگانگان- هواپیماها

حرف ی

اسم= یاسر- یلدا- یاسمن- یاس- یاور- یونا- یکتا

فامیل= یادگاری- یاسینی- یحیی آبادی- یزدان پرست- یگانه

کشور= یونان- یوگسلاوی- یمن

شھر= یاسوج- یزد- یامچی- یاسوکند

میوه= یافا

غذا= یتیمچه

رنگ= یشمی- یاسی- یخی

حیوان= یوزپلنگ- یاکریم

ماشین= یاماھا- یاریس

اشیاء= یقه- یراق- یخچال- یدک- یویو

گل= یاس- یاقوت- یاس- یاسمن

شغل= یخ فروش- یدک فروش

اعضای بدن= یال- یاخته

لباس= یقه

مشاھیر= یوگنی- یوسین بولت

ورزش= یوگا

فیلم= یوسف پیامبر- یانگوم- یازده یار اوشن- یکشنبه غم انگیز

کارتون= یوسف در سرزمین اسم ھا

بازی دیجیتال اسم فامیل

اگر به بازی های آنلاین علاقه مند هستید می توانید، اسم فامیل را به صورت آنلاین بازی کنید. در این صورت دیگر نیازی به قلم و کاغذ ندارید. بازی آنلاین را می توانید از طریق گوشی موبایل خود و یا در تبلت و کامپیوتر شخصی  انجام دهید.

بازی اندروید ” اسم فامیل آنلاین ” و ” آنلاین اسم فامیل بازی کنید ” نمونه ای از این بازی های آنلاین هستند. در این بازی ها شما می توانید تنهایی و با خودتان بازی کنید، البته که بازی به گونه ای طراحی شده که رقیبی برای شما وجود داشته باشد. با اتصال به اینترنت می توانید بازی اسم فامیل را به صورت دیجیتال و آنلاین با دوستان و اقوام خود بازی کنید.

کلام آخر

امیدواریم که از مطالب ارائه شده در سایت بازیزا استفاده کنید و در هنگام بازی اسم فامیل اطلاعات و داده های سایت بازیزا به شما کمک کند. در عین ساده بودن ، این بازی باعث افزایش قدرت تمرکز ، دقت و سرعت عملکرد شما می شود. اگر تجربه بازی های گروهی را دارید از طریق کامنت های سایت، اسم بازی را با ما به اشتراک بگذارید. هم چنین تجربه های هیجان انگیز خود از بازی اسم فامیل را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در زمینه بازی اسم فامیل

برای انجام این بازی به چند بازیکن نیاز داریم؟

این بازی را می توان به صورت دو نفره یا گروهی انجام داد.

روش امتیازدهی در بازی اسم فامیل چگونه است؟

امتیازدهی در این بازی به گونه ای است که برای هر مورد صحیح 10 امتیاز در نظر گرفته می شود. اگر کلمه نوشته شده با دیگر بازیکنان مشترک باشد 5 امتیاز دریافت می شود.

هدف از انجام بازی اسم فامیل چیست؟

این بازی علاوه بر یک سرگرمی، می تواند دقت، سرعت عمل و تمرکز افراد را افزایش دهد. به دلیل این که این بازی با کلمات و حروف الفبا انجام می شود، می تواند دامنه لغات را افزایش دهد و اطلاعات عمومی افراد را بیشتر کند.

بازی دیجیتال اسم فامیل چگونه است ؟

بازی آنلاین اسم و فامیل را می توانید از طریق گوشی موبایل خود و یا در تبلت و کامپیوتر شخصی انجام دهید. بازی اندروید ” اسم فامیل آنلاین ” و ” آنلاین اسم فامیل بازی کنید ” نمونه ای از این بازی های آنلاین هستند.

خرید اینترنتی بازی اسم و فامیل

nasrin

nasrin

خودم عاشق بازی های گروهی و همچنین داشتن اسباب بازی های جذابم. هنوز کودک درونم زندست!

دیدگاه‌ها

Avatar

sanaz در ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ گفته:

آموزش جامعی بود. ممنون از شما

پاسخ
  sara

  sara در ۱۴ آبان ۱۳۹۹ گفته:

  از توجه شما سپاسگذاریم

  پاسخ
Avatar

maryam در ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ گفته:

سلام. خیلی خوبه که جدول این بازی را برای دانلود گذاشتید.

پاسخ
  sara

  sara در ۱۴ آبان ۱۳۹۹ گفته:

  از توجه شما همراه گرامی سپاسگذاریم

  پاسخ
Avatar

رها در ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ گفته:

بعید میدونم کسی باشه که تا الان این بازی را انجام نداده باشه.

پاسخ
  sara

  sara در ۱۴ آبان ۱۳۹۹ گفته:

  بله، ما نیز با شما هم عقیده ایم دوست عزیز

  پاسخ
Avatar

سیروس در ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

سلام. این بازی در حین سادگی بسیار سرگرم کننده و جذابه.

پاسخ
  sara

  sara در ۱۴ آبان ۱۳۹۹ گفته:

  کاملا درسته دوست عزیز

  پاسخ
Avatar

لیانا در ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ گفته:

باحال بود
مخصوصا اون بازی
خیلی جذاب هست لطفا بازم از این بازی ها درست کنین
فقط من یک سوال داشتم چ جوری می تونیم این کار ها را انجام بدیم من می خوام یک تقلب اسم و فامیلی درست کنم میشه به من بگید که چ جوری شما این کار را انجام می دهید🙃🙃خواهش لطفا

پاسخ
sara

sara در ۱۴ آبان ۱۳۹۹ گفته:

you’re welcome

پاسخ

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.