نکات آموزشی و ترفندهای بازی FIFA20 [+کدهای رمز بازی]

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: ۸ بهمن ۱۳۹۹
بازدید: ۶,۶۶۸ نفر
عکس نکات آموزشی و ترفندهای بازی FIFA20 [+کدهای رمز بازی]

پس از مدت ها بالاخره انتظارها به پایان رسید و کمپانی EA Sports با انتشار جدیدترین نسخه از سری بازی های فیفا یعنی FIFA20 تحول شگرفی را در دنیای بازی و سرگرمی به وجود آورد. این کمپانی با افزودن آیتم های گوناگون به نسخه جدید هیجان خارق العاده ای را به بازی افزوده است.

با این نسخه پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا را با چشمان خود شاهد باشید و در غالب بزرگ ترین بازیکنان فوتبال دنیا به رقابت بپردازید. در ادامه این نوشته با ما همراه باشید و نکات ذکر شده را با دقت بخوانید تا بتوانید حریفان را شکست داده و لذت در دست گرفتن جام قهرمانی را برای خود به ارمغان بیاورید.

آموزش ها و ترفندهای بازی فیفا 20

عکس نکات آموزشی و ترفندهای بازی FIFA20 [+کدهای رمز بازی]

1. مالکیت کلید پیروزی شما است

فیفا 20 نسبت به نسخه های پیشین خود با یک تغییر بزرگ همراه بوده است. سرعت در این نسخه مانند قبل مسئله مهمی نیست. این مورد سبب شده است تا سبک بازی تغییرات زیادی داشته باشد. شما نمی توانید با توجه به این تغییر از هافبک های کناری به صورت سرعتی استفاده کنید و به محوطه جریمه برسید بلکه باید به فرآیند پاس دهی و مالکیت توپ توجه خاص و ویژه ای داشته باشید.

در انتقال توپ اصلا عجله نکنید. بهتر است در میانه زمین پاس کاری کنید و تمام تلاش خود را انجام دهید که توپ شما لو نرود و این مسئله تبدیل به یک نقطه ضعف و آغاز حملات گسترده حریفان نشود.

2. همچنان زمان بندی ضربه برای موفقیت در بازی ضروری است

عکس نکات آموزشی و ترفندهای بازی FIFA20 [+کدهای رمز بازی]

در نسخه های قبلی این بازی فقط کافی بود تا دکمه ضربه را با جهت مناسب نگه دارید تا به ضربه ای عالی دست یابید اما از نسخه 19 فیفا این موضوع با تغییراتی همراه بوده است. در حال حاضر شما باید برای داشتند یک ضربه عالی، دو بار دکمه شوت را بزنید.

در نوبت اول باید به میزان کافی دکمه شوت را نگه دارید و دکمه دوم را باید زمانی بزنید که پای بازیکن در حال حرکت کردن و ضربه زدن به توپ است. توجه داشته باشید که اگر سریع تر دکمه دوم را بزنید، موقعیت از دست می رود و توپ به بیرون پرتاب می شود. اگر برعکس این کار اتفاق بیفتد، یعنی دیرتر دکمه دوم را بزنید، باز هم توپ از زمین بیرون می رود.

ویژگی زمان بندی ضربه در نسخه فیفا 20

ویژگی زمان بندی، برای ضربات سر نیز کاربرد دارد، پس حتما بر روی این مسئله تمرکز داشته باشید تا متوجه شوید که دقیقا چه زمانی باید دکمه دوم را فشار دهید و فرصت خود را از دست ندهید.

3. ترکیب های مختلف را بشناسید

ترکیب های مختلف در بازی فیفا

پیدا کردن بهترین و مناسب ترین ترکیب بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر ندانید که با چه ترکیبی بازی کنید قطعا دچار مشکل می شوید. در صورتی که طرفدار دو آتیشه ترکیب 4-4-2 باشید و یا علاقه مند به ترکیب 4-5-1هستید باید بتوانید بهترین سبک را برای بازی خود انتخاب کنید و به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در شرایط مختلف چگونه می توانید این ترکیب را تغییر دهید.

4. توجه به پاس های زمینی

اهمیت پاس در FIFA20

بر اساس تجربه، پاس ها و ارسال های زمینی و عرضی، بیشترین شانس را برای ساخت گل دارند. در حال حاضر ضربات سر نسبت به گذشته اهمیت کمتری دارند. اگر از گوشه در حال حمله هستید، سعی کنید به جای سانتر با پاس زمینی توپ را به مهاجمین خود برسانید.

5. روش های جدید ضربات آزاد فیفا 2020 را امتحان کنید

ضربات آزاد در FIFA20

در این نسخه جدید ضربات آزاد روش ها و حالات مختلفی دارند. شما می توانید ضربه را کات دار، گوشه دروازه و یا از بالای سر مدافعین به بهترین نقطه هدایت کنید. هر کدام از این ضربات در موقعیت خود موثر هستند، اما شما نباید انتظار داشته باشید که بدون تمرین و در کمترین زمان ممکن این مهارت را بدست آورید.

این کار تمرین زیادی نیاز دارد اما اطمینان داشته باشید که بزودی با تلاش می توانید به روبرتو کارلوس فیفا تبدیل شوید.

6. به محض اینکه توپ را تصاحب کردید، شروع به دویدن نکنید

بازی TDTH 2020

شاید شما هم تا به حال وسوسه شده اید که با مدافعی که توپ را به دست آورده است با حداکثر توان به جلو حرکت کنید. این کار خطراتی را با خود به همراه دارد و ممکن است توپ را از دست بدهید. پس در چنین شرایطی راه حل چیست؟

بهتر است در صورت مواجه شدن با این شرایط انگشت خود را از دکمه دویدن بردارید و به اطراف پاس دهید. اصلا عجله نکنید و به دنبال فرصتی مناسب برای نفوذ باشید. اگر بازیکنان حرفه ای مانند رونالدو را در اختیار داشتید باشید، این استراتژی ممکن است عملکرد بهتری برای شما داشته باشد. این راهکار در زمان هایی مانند موقعیت تک به تک یا به هنگام ضد حملات بهتر است انجام نشود.

7. از تاکتیک های ترکیب استفاده کنید

تاکتیک های بازی FIFA20

ترکیب حائز اهمیت است، اما تاکتیک سفارشی سازی شما نیز تاثیر زیادی در نتیجه بازی دارد. شما می توانید تاکتیک خود را متناسب با شرایط هجومی یا دفاعی در نظر بگیرید و از تنظیمات بیشتری مانند پراکندگی بازیکنان و شدت پرس بازیکنان حریف استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که حتما از این قسمت استفاده کنید و با استفاده از اطلاعاتی که از تمرین بدست آورده اید در شرایط مختلف، بازی را به سود خود تغییر دهید.

8. در بازی پول واقعی خرج نکنید

توجه داشته باشد که این نکته مرتبط با خارج از زمین است اما در صورتی که می خواهید در قسمت ultmate team موفق باشید باید همواره این نکته را به یاد داشته باشید که دلیلی وجود ندارد تا شما برای fut از پول واقعی خود استفاده کنید.

در بازی fifa20 دریافت سکه با بخش های squad building راحت شده است. پیشنهاد می کنیم بسته های برنز و نقره ای را بازی کنید و بعد از آن با انجام این چالش ها میزان قابل ملاحظه ای پول کسب کنید و ترکیب قدرتمندی برای خود ایجاد کنید.

9. از دریبل بهترین استفاده را بکنید

دریبل در بازی فیفا 20

یکی از قسمت هایی که فیفا 20 تمرکز زیادی روی آن دارد، موقعیت های تک تک میان مهاجمین و مدافعین است. با استفاده از دریبل جدید strafe مهاجمین انتخاب های بیشتری نسبت به مدافعان دارند.

با پایین نگه داشتن L1/LB می توانید در حالتی که توپ را تحت کنترل خود دارید، حرکت کنید و اگر هم زمان R1/RB را نیز نگه دارید قفل می شود. این دریبل در زمانی که توپ را عقب برده اید تا چیدمان مدافعان را به هم زنید و راه را برای خود باز کنید مهم و تاثیر گذار است.

10. برای استفاده از شوت های time finish مهارت کسب کنید

شوت های time finish

در نسخه قبلی شاهد این شوت ها بوده ایم و در این نسخه نیز این شوت را داریم، فقط با این تفاوت که متعادل تر شده است. اگر این قابلیت را بیاموزید قطعا می توانید به یک شوت حرفه ای و گل نهایی برسید. این شوت در ضربات آزاد نیز قابل استفاده است.

11.‌ضد حمله

بر خلاف نسخه های پیشین حالا مهاجمین و وینگرها می توانند از سرعت خود استفاده کنند و مدافعینی که سرعت کمتری دارند به آن ها نمی رسند. اگر در ضد حمله مهارت دارید، سرعت می تواند سلاح کشنده شما باشد. دقت داشته باشید که دیگر پاس دادن به تنهایی تاثیر گذار نیست و استفاده از یک راه مستقیم و سریع، مطمئن تر است.

12. از jockey در دفاع استفاده کنید

استفاده از jockey در بازی

در نسخه 20 شما نمی توانید فقط به هوش مصنوعی برای دفاع از دروازه اکتفا کنید و باید خودتان کنترل مدافعین را به دست بگیرید و توپ را تصاحب کنید. طبق راهنمای منتشر شده، شما باید عادت خود را در استفاده از دکمه X/A ترک کنید و از jockey با دکمه های L2/LT استفاده کنید.

علاوه بر این شما می توانید از R2/RT استفاده کنید تا با سرعت بیشتری مهاجم حریف را اشغال کنید و پاس های او را متوقف کنید.

13. معرفی انواع پاس ها در fifa2020

انواع پاس در FIFA20

در مجموع می توان انواع پاس ها را در فیفا 20 به سه دسته پاس کوتاه، پاس بلند و پاس عمقی تقسیم بندی کرد. برای رسیدن به مهارت کافی در پاس دادن لازم است تا تمامی این تقسیم بندی ها را فرا بگیرید.

پاس کوتاه

یک پاس زمینی است که توپ را به نزدیک ترین بازیکن می رساند.

پاس هوایی

یک پاس بلند است که توپ را به یک بازیکن در فاصله ای دور می رساند.

پاس هوایی کوتاه

شما می توانید با دو بار فشردن کلید پاس هوایی، توپ را در ارتفاعی کوتاه به بازیکن مورد نظر برسانید. این عملکرد برای پلی استیشن 4 و برای ایکس باکس X کاربرد دارد.

14. از دروازه بان خود در لحظات مهم کمک بگیرید

نقش دروازه بان در فیفا20

گاهی از مواقع در ضربات کرنر یا موقعیت های تک به تک اتفاق می افتد که مثلا هیچ یک از مدافعان کاری نمی توانند انجام دهند و تنها راه نجات فراخواندن دروازه بان است. در چنین مواقعی شما می توانید با دروازه بان خود یک موقعیت صد در صد گل را محو کنید.

برای جلو آوردن دروازه بان در کنسول ps4 با مثلث و در ایکس باکس با دکمه y این کار را انجام دهید. در صورتی که از این دکمه ها در ضربات کرنر استفاده کنید، دروازه بان شما جلو می آید و برای دریافت توپ به آسمان حرکت می کند. البته این نکته را در نظر بگیرید که اگر بی دلیل از این عملیات استفاده کنید ممکن است باعث باخت شما می شود.

15. تغییرات پنالتی در fifa20

تغییرات پنالتی در FIFA20

سیستم پنالتی زدن کمی ریسکی و خطرناک تر از نسخه های قبلی شده است. شاید دلیل آن، این مسئله باشد که ما به مکانیزم های قبلی عادت کرده بودیم. پیشنهاد ما این است که حتما روی ضربات پنالتی تمرکز کنید. زیرا اگر روش آن را ندانید ضربات شما به گل تبدیل نخواهد شد. فقط یک راه برای تعیین قدرت وجود دارد که همان تعیین کننده ضربه نهایی شما خواهد بود.

16. تکل های قدرتی بسیار کاربردی و ریسکی هستند

کاربرد تکل های قدرتی در FIFA20

دو نوع تکل وجود دارد:

1. تکل ساده

2. تکل قدرتی

همانطور که از اسم تکل ساده مشخص است در بخش های معمولی بازی مورد استفاده قرار می گیرد، اما در مقابل تکل قدرتی بیشتر در مواردی که دروازه شما در خطر است کاربردی است. همانطور که از اسم آن مشخص است، تکل، قدرت بسیاری دارد و خشن است و در صورتی که در موقعیت مناسب مورد استفاده قرار نگیرد می تواند باعث اخراج بازیکن شود.

برای اعمال تکل قدرتی فقط باید دوبار دکمه مورد نظر خود را فشار دهید. بازدن پشت سر هم X، می توانید کنترل بیشتری روی دکمه مورد نظرتان داشته باشید.

17. ضربات ایستگاهی جدید را فرابگیرید

ضربات ایستگاهی در FIFA20

یکی از مهم ترین تغییرات fifa 20 را می توان تغییر در نحوه زدن ضربات ایستگاهی دانست. برای کسانی که عمری است فیفا بازی کرده اند و به مکانیزم های قبلی عادت دارند، قطعا اجرای این مکانیزم های جدید کمی دشوار است. تنها راه پیشنهادی این است که در قسمت تمرینات بر روی ضربات خود کار کنید.

18. کنترل دستی دفاع را در دست بگیرید

کنترل دستی دفاع در FIFA20

علی رغم بالا رفتن هوش مصنوعی مدافعان در بازی fifa 2020 اما کار اندکی دشوار شده است، زیرا تکنیک های جدیدی مانند دریبل strafe برای بازیکنان تهاجمی اضافه شده است. کنترل دستی دفاع به این شکل است که، شما با نگه داشتن کلید L2 و R2 در ps4 و LT و RT در ایکس باکس وان می توانید پا به پای دارنده توپ حرکت کنید تا نتواند از شما عبور کند.

البته باید بگوییم که این مکانیزم متناسب کسانی است که صبور هستند. این نوع از دفاع به دفاع سوارکاری مشهور است.

تکنیک های شوت زنی و پاس کاری

تکنیک های شوت زنی و پاس کاری

یکی از تکنیک های شوت زنی  Driven-Dinesse Shot نام دارد. برای زدن این شوت از کلید های زیر استفاده کنید:

 • برای ایکس‌باکس وان RB + Shoot سپس LB + RB
 • برای پلی‌استیشن 4 R1 + Shoot سپس L1 + R1

حرکت spint touch به شما کمک می کند تا حریفتان را آزار دهید. این حرکت را به شکل زیر انجام دهید.

 • برای ایکس‌باکس وان RB را بفشارید و به سمت چپ یا راست بازیکن بکشید
 • برای پلی‌استیشن 4 R1 و به سمت چپ یا راست بازیکن بکشید

حرکت spint touch

محافظت از توپ به شما امکان کنترل توپ و حفاظت از آن در برابر حملات حریف را می دهد. برای انجام آن کافی است:

 • روی ایکس‌باکس وان توپ را جلو ببرید و LT را فشار دهید
 • روی پلی‌استیشن 4 توپ را جلو ببرید و L2 را فشار دهید

محافظت از توپ در بازی

اگر فضای خالی دارید، بالا بردن سرعت و زدن یک شوت در موقعیت مناسب بهترین روش است که به آن sprint touch می گوییم.

 • روی ایکس‌باکس وان توپ را جلو ببرید و RT را فشار دهید
 • روی پلی‌استیشن 4 توپ را جلو ببرید و R2 را فشار دهید

همانطور که قبلا نیز گفته شد در نسخه جدید بازی فیفا اسکیل ها با توجه به ستاره های هر بازیکن، کاملا متفاوت هستند. مثلا یک بازیکن 1 ستاره نمی تواند حرکات تکنیکی و خرفه ای یک بازیکن 3 ستاره را انجام دهد.

به همین منظور در یک فایل پی دی اف آخرین حرکات تکنیکی و اسکیل ها را برای شما جمع آوری کرده ایم. برای دسترسی به این قسمت می توانید فایل زیر را به صورت رایگان دانلود کنید.

دانلود کدهای رمز بازی فیفا 20

Loading...

سخن پایانی

در این نوشته از سایت بازیزا تکنیک ها و ترفندهایی را برای موفقیت بیشتر در بازی fifa20 ارائه کردیم. امیدواریم با در نظر گرفتن نکات آموزشی از این بازی لذت کافی را ببرید.

 

سوالات متدوال در زمینه  بازی FIFA20

فیفا 20 نسبت به نسخه های پیشین خود با چه تغییراتی همراه بوده است؟

فیفا 20 نسبت به نسخه های پیشین خود با یک تغییر بزرگ همراه بوده است. سرعت در این نسخه مانند قبل مسئله مهمی نیست. این مورد سبب شده است تا سبک بازی تغییرات زیادی داشته باشد.

برای زدن یک ضربه عالی در بازی FIFA20 چه کاری باید انجام دهید؟

در نسخه های قبلی این بازی فقط کافی بود تا دکمه ضربه را با جهت مناسب نگه دارید تا به ضربه ای عالی دست یابید اما در حال حاضر شما باید برای داشتند یک ضربه عالی، دو بار دکمه شوت را بزنید.

چرا برای موفقیت در بازی فیفا باید ترکیب های مختلف را بشناسیم؟

پیدا کردن بهترین و مناسب ترین ترکیب بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر ندانید که با چه ترکیبی بازی کنید قطعا دچار مشکل می شوید.

برچسب‌ها:

nasrin

خودم عاشق بازی های گروهی و همچنین داشتن اسباب بازی های جذابم. هنوز کودک درونم زندست!

دیدگاه‌ها

ایلار در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

نوشته خوبی بود.

پاسخ

فرناز در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

خیلی این بازی جذابه

پاسخ

میثم در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

یه بازی جذاب و عالی

پاسخ

hadi در ۴ دی ۱۳۹۹ گفته:

تمرین قبل شروع بازی رو چطوری رد کنم؟؟

پاسخ

  sara در ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ گفته:

  درود بر شما دوست عزیز
  یک حداقل زمانی داره که باید الزاما در بازی باشید ولی بعد از گذشتن زمان میتونید با استارت خارج بشید

  پاسخ

رفتن به بالای صفحه

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.