آموزش بازی دبرنا برای برنده شدن

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
عکس آموزش بازی دبرنا برای برنده شدن

دبرنا یا دبلنا یک بازی هیجان انگیز و جالب است که باید به صورت گروهی انجام شود و باید توجه داشت که امکان بازی به صورت تک نفره وجود ندارد. دبرنا از جمله بازی هایی است که شانس در پیروزی آن تاثیر زیادی دارد و در صورتی که فرد خوش شانسی باشید، می توانید کارت خود را زودتر از دیگران کامل کنید و برنده بازی باشید به همین خاطر است که تعداد زیادی از افراد به فلسفه بازی بودن آن شک دارند، اما با این وجود افراد زیادی به انجام این بازی مهیج علاقه نشان می دهند.

دبرنا اسباب بازی است که به عنوان سرگرمی در دورهمی های خانوادگی و دوستانه استفاده می شود. نسخه آمریکایی این بازی بینگو نام دارد که قدمتی 100 ساله دارد، اما در کشور های اروپایی بازی دبرنا نزدیک به 300 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد، البته اسم این بازی شانسی در هر کشور متفاوت است.

در کشور های اروپایی و هم چنین ایالات متحده آمریکا این بازی جوایز نقدی بالایی دارد. به این ترتیب که هر نفر برای وارد شدن به بازی باید هزینه ای را پرداخت کند و در صورتی که برنده شود جایزه نقدی بالایی دریافت خواهد کرد. این بازی نوعی لاتاری به حساب می آید و شانس مهم ترین عامل در کسب پیروزی بازیکنان است.

عکس آموزش بازی دبرنا برای برنده شدن

وسایل مورد نیاز برای بازی دبرنا

برای انجام این بازی مهیج به دبلنا، نخود یا لوبیا نیاز دارید. اگر بازی دبرنا را ندارید پیشنهاد می کنیم از قسمت زیر برای خرید استفاده نمایید.

تعداد بازیکنان

این بازی باید به صورت گروهی انجام شود بنابراین هر چه تعداد افراد بیشتر باشد، هیجان بازی بیشتر می شود. این امکان وجود دارد که با افزایش تعداد بازیکنان هر 2 نفر با یک صفحه کارت بازی کنند و یا این که اگر تعداد بازیکنان کم باشد به هر نفر می توان چند صفحه کارت بازی داد تا بازی انجام شود.

پس برای انجام این بازی محدودیتی برای تعداد بازیکنان وجود ندارد و زیاد بودن نفرات بازی باعث جذاب شدن و سرگرمی بیشتر افراد خواهد شد.

آموزش بازی دبرنا

دبلنا یا دبرنا یک بازی قدیمی و خانوادگی است که بیشتر خانواده ها به آن علاقه دارند و تمایل دارند که حتماً کیسه دبلنا را در خانه داشته باشند. این بازی از تعدادی مهره و کارت در کنار هم تشکیل می شود. معمولاً تعداد کارت ها 21 عدد و تعداد مهره ها 90 عدد است.

در هر دور از بازی بین افراد چند کارت تقسیم می شود که تعداد این کارت ها برای هر نفر متناسب با تعداد نفرات است و باید هر شخص تعداد برابر از صفحه شماره دار را در اختیار داشته باشد. روی این کارت ها چهار خانه قرار گرفته و داخل بعضی از خانه ها اعدادی از یک تا نود و نه قرار گرفته شده است. مهره ها نیز در یک کیسه قرار داده شده اند.

عکس آموزش بازی دبرنا برای برنده شدن

یک نفر کیسه گوی های اعداد را در دست می گیرد و با قاطی کردن مهره های اعداد، یک مهره را به صورت تصادفی بیرون می آورد و عدد حک شده روی آن را می خواند، اگر شماره مهره با شماره یکی از خانه های هرکدام از بازیکنان یکسان باشد، باید با استفاده از یک نخود و یا لوبیا آن را بر روی عدد قرار دهد و پر کند.

شخصی که گوی اعداد را از کیسه خارج می کند باید بررسی کند، بازیکنانی که اعلام برنده شدن می کنند حتما شماره اعداد صفحاتشان با اعداد خارج شده از کیسه همخوانی داشته باشد و کسی تقلب نکند.

در این بازی هر بازیکن پس از اینکه خانه های کارت خود را با مهره پر کرد باید در سریع ترین زمان کلمه دبلنا را بلند بگوید. این به این معنا است که او یک دست یا نوبت بازی را برنده شده است. پس از این که یک نفر برنده شد، در دور بعدی بازی باید کیسه مهره ها جابه جا شود و این بار یکی دیگر از بازیکنان کیسه را در دست بگیرد.

یعنی دوباره گوی های اعداد را داخل کیسه ریخته، صفحات بازی جمع آوری شده و از ابتدا بین نفرات تقسیم شود. باید توجه داشت که در هر نوبت بازی شخصی که کیسه مهره ها را در اختیار دارد با هرکدام از بازیکنان تقلب نکند و عدد مورد نظر دوستش را از کیسه گوی های اعداد خارج کند. البته که مهره های اعداد باید به طور تصادفی از کیسه خارج شوند اما امکان تقلب در این قسمت بازی وجود دارد.

در حین انجام بازی دبرنا این نکات را فراموش نکنید

عکس آموزش بازی دبرنا برای برنده شدن

 • مثبت ترین نکته در مورد این بازی این است که، در این بازی جرزنی و تقلب وجود ندارد و همه چیز به شانس و سرعت عمل شما بر می گردد.
 • در این بازی کاملاً هوشیار باشید تا هیچ عدد خوانده شده ای را از دست ندهید.

ممکن است دیگر نفرات برای این که شما اعداد خارج شده از گوی را از دست بدهید توجه شما را به موارد و موضوعات دیگری جلب کنند، در این صورت است که عدد گوی خارج شده از کیسه را متوجه نمی شوید و شاید همان عدد باعث شکست شما شود.

البته شما هم می توانید از این ترفند استفاده کنید تا حواس دیگر بازیکنان را پرت کنید و خودتان برنده بازی شوید. هیچ قانونی وجود ندارد که باید هنگام بازی همه سکوت کنند و همین موضوع باعث جذابیت بیشتر بازی دبرنا می شود.

توجه داشته باشید که در ابتدای بازی بین نفرات بازی توافق می شود که عدد خارج شده از کیسه فقط یک بار و یا دوبار خوانده شود و همین شیوه باعث می شود که اگر شخصی بی توجهی کند عدد خوانده شده را از دست بدهد. در هنگام بازی خوردن و آشامیدن مجاز هست و همین موضوع باعث می شود بتوان تا ساعت ها این بازی را انجام داد.

بازی آنلاین دبرنا

عکس آموزش بازی دبرنا برای برنده شدن

اگر به دبرنا علاقه مند هستید می توانید این بازی را به صورت آنلاین بازی کنید. در دهمین جشنواره وب و موبایل ایران بازی آنلاین دبرنا بهترین بازی آنلاین از نگاه مردم و کاربران بوده است. از ویژگی های این بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قوانین جدید و بسیار جذاب
 • تقویت دقت و تمرکز
 • قابلیت بازی با 1 تا 8 کارت دبرنا در یک بازی
 • امکان بازی 40 نفر به صورت هم زمان
 • امکان انتخاب شکل مهره ها در بازی
 • امکان چت با بازیکنان دیگر
 • جدول رتبه بندی
 • امکان دعوت دوستان و دریافت جایزه

کلام آخر

بازی جذاب و گروهی دبلنا را در تعطیلات آخر هفته و در دورهمی های فامیلی و دوستانه بازی کنید. اگر می خواهید جایگزین مناسبی برای بازی های رایانه ای داشته باشید بازی دبرنا پیشنهاد ما به شماست. این بازی را در لیست بازی های گروهی خود در جمع خانواده و دوستان قرار دهید و مطمئن باشید که لحظاتی شیرین و ماندگار با رفقا و اقوام خود خواهید داشت.

سوالات متداول در زمینه بازی دبرنا

دبرنا بازی شانس است یا مهارت؟

دبرنا یک بازی گروهی شانسی است که با توجه به اعداد خارج شده از کیسه، صفحات اعداد را تکمیل و پیروز خواهید شد. برای انجان این بازی به مهارت خاصی نیاز ندارید.

برای انجام بازی دبرنا چه وسایلی نیاز دارید؟

برای انجام این بازی گروهی به صفحات اعداد، گوی های اعداد، یک کیسه برای قرار دادن مهره ها درون آن و حبوباتی مانند نخود و لوبیا برای جایگذاری در صفحات نیاز دارید.

برای انجام بازی دبرنا چند بازیکن باید حضور داشته باشند؟

این بازی باید به صورت گروهی انجام شود، بنابراین هر چه تعداد افراد بیشتر باشد، هیجان و سرگرمی بازی بیشتر می شود.

بازی آنلاین دبرنا چه امکاناتی دارد ؟

بازی ساده و درگیرکننده، قوانین جدید و بسیار جذاب، تقویت دقت و تمرکز، قابلیت بازی با 1 تا 8 کارت دبرنا، امکان بازی 40 نفر به صورت هم زمان، امکان انتخاب شکل مهره ها در بازی، امکان چت با بازیکنان دیگر، جدول رتبه بندی، امکان دعوت دوستان و دریافت جایزه از امکانات بازی آنلاین دبرنا است.

خرید بازی دبرنا

nasrin

nasrin

خودم عاشق بازی های گروهی و همچنین داشتن اسباب بازی های جذابم. هنوز کودک درونم زندست!

دیدگاه‌ها

Avatar

aram در ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ گفته:

سلام. بازی جذابیه پیشنهاد می کنم. حتما انجام بدید.

پاسخ
Avatar

sana در ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ گفته:

نوشته جامع و خوبی بود.

پاسخ
Avatar

سوده در ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

سلام. دبرنا واقعا بازی شانس هست.

پاسخ
Avatar

سروش در ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

بازی انلاین دبرنا هم جالبه

پاسخ
Avatar

Hili در ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ گفته:

خیلی بازی خوبی هست حتما امتحانش کنید خوشتون میاد

پاسخ
Avatar

seti66 در ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ گفته:

چجوری بازی میکننن😭😭😭😭یکی راهنماییم کنه

پاسخ
  nasrin

  nasrin در ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ گفته:

  دوست عزی اموزش بازی داخل نوشته هست.

  پاسخ

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.