فال انبیاء الهی به صورت آنلاین

دسته‌بندی: استخاره و فال
تاریخ: ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
عکس فال انبیاء الهی به صورت آنلاین

عکس فال انبیاء الهی به صورت آنلاینعکس فال انبیاء الهی به صورت آنلاینعکس فال انبیاء الهی به صورت آنلاین

فال انبیاء یکی از مرسوم ترین روش های بازبینی سرنوشت در میان مسلمانان است. مفهوم فال در لغت به معنای طالع بوده و با هدف پیش بینی آینده و تفحص در بخت انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد. واژه فال در حقیقت عربی است و در زبان فارسی به شگون ترجمه می شود.

در ادبیات فارسی فال نیک را مروا و فال بد را مرغوا می نامند. این در حالی است که عرب زبانان از لغت تفال برای فال خوب و از واژه طیره برای فال نحس بهره می برند. در آیات و احادیث آمده است که پیامبر گرامی اسلام (ص) فال نیک را منشاء کسب آرامش روانی و امیدواری و فال طیره را مایه بد گمانی و اختلال های درونی می دانستند.

در ادامه این مطلب از سایت بازیزا به بررسی مفهوم و آداب فال انبیا می پردازیم پس با ما همراه باشید.

مفهوم فال انبیاء

این فال پس از فال حافظ از رایج ترین شیوه های دریافت اطلاعات از سرنوشت مخاطب فال است که در بهبود زندگی شخصی و اجتماعی افراد تاثیرات به سزایی دارد. در فال انبیاء الهی بر مبنای نیت شخص اشعار و متونی خوانده می شود که حاوی داده ها و مفروضاتی از آینده و بخت مخاطب فال است.

در این ابیات اصولا نام یکی از پیامبران الهی برده می شود و وظیفه فرد متقاضی بهره گیری از خصوصیات اخلاقی و ارزشمند پیامبر مذکور در راستای کیفیت زندگی است.

متداول ترین آداب فال

شاخص ترین آداب فال انبیاء خواندن سوره حمد و سپس نیت خالصانه است. در واقع فرد خواهان فال باید پس از خواندن سوره مبارکه حمد نیت خود را کاملا صادقانه بیان کرده و در نهایت برای دریافت پاسخ مناسب خود به پیامبران بزرگوار الهی متوسل شود.

تفسیر فال پیامبران الهی

معانی اشعار و مطالب خوانده شده در فال انبیاء بر اساس تفکر فرد و توسل او به پیامبر مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. در ادامه مطلب تفسیر فال برخی از اولیا الهی را بیان خواهیم کرد.

حضرت لقمان (ع)

در تفسیر این فال به مستمع خطاب داده می شود که فرد درستکار و راست گفتاری است و اگر به مشکل و گرفتاری دچار شده است قطعا حکمتی وجود داشته و نباید نگران باشد. در صورتی که اموالی را از دست داده مجددا به دست خواهد آورد و اگر تصمیم به تشکیل زندگی مشترک دارد خیر است با بررسی فهم و دانایی فرد، برای انجام این امر کوشش ورزد. علاوه بر آن اگر با هدف تقرب به درگاه پروردگار قدم بردارد به اهداف خود رسیده و در نهایت نام نیکی از خود بر جای می گذارد.

حضرت یوسف (ع)

در تفسیر فال حضرت یوسف این چنین آمده که ای صاحب فال به سخنان ارزشمند بزرگان ادب توجه کن، خصیصه بخشش را در خود پرورش ده و برای رسیدن به اهداف متعالی خود از توسل به خداوند رحمان و رحیم اجتناب مکن.

حضرت زکریا (ع)

در معانی این فال آمده است که از شتاب زدگی در انجام کارهای خود دوری کنید چرا که عملی شیطانی است و پشیمانی به بار می آورد و اما بشارت می دهد که در آینده ای نه چندان دور فرزندانی صالح و مبارک در زندگانی شما وارد می شوند. افزون بر آن سفری در پیش دارید که مزایا بسیاری برای شما دارد پس غم را به اندیشه و باطن خود راه ندهید تا رستگار شوید.

حضرت اسحاق (ع)

فال حضرت اسحاق (ع) بسیار نیک است و همواره آدمی را به امیدواری و خوش بینی در زندگی دعوت می کند. در تفسیر این طالع آینده ای درخشان، تجارتی پر رونق، پیوندی خوش فرجام و بازگشت اموال از دست رفته به صاحب فال بشارت داده می شود.

سخن پایانی

پیش بینی آینده به منظور کسب آرامش و موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی همواره از جذاب ترین مباحث انسانی در جوامع مختلف بوده است. فال انبیاء الهی یکی از رایج ترین روش های کسب راهنمایی برای افراد است که علاوه بر کمک به اخذ بهترین تصمیم برای آینده، سبب تقرب باطن آدمی به درگاه خداوند بلند مرتبه و البته پیامبران الهی می شود.

در ابتدا این نوشته از سایت بازیزا فال آنلاین انبیاء الهی به منظور دسترسی سریع و آسان شما کاربران گرامی قرار داده شده است. همراهان عزیز شما می توانید نگرش و تجربیات خود را از طریق بخش کامنت سایت با ما و سایر همراهان بازیزا به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در زمینه فال انبیاء الهی

فال انبیاء الهی چیست؟

فال انبیاء الهی یکی از معروف ترین روش های پیش بینی آینده در میان اقوام و ملل گوناگون و به ویژه مسلمانان می باشد.

رعایت کدام بخش از آداب در تفال به انبیاء الزامی است؟

خواندن سوره مبارکه حمد، نیت خالصانه و البته توسل به اولیا الهی مهم ترین آداب فال انبیا می باشد.

نیکو ترین تفاسیر فال انبیاء متعلق به کدام پیامبران است؟

نیکو ترین تفسیر فال انبیا متعلق به حضرت اسحاق (ع) بوده و در مراتب بعدی فال حضرت یوسف، حضرت لقمان و حضرت زکریا (ع) قرار می گیرد.

Avatar

@dmeen

دیدگاه‌ها

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.