آموزش بازی کارتی بلوف

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: ۶ بهمن ۱۳۹۹
عکس آموزش بازی کارتی بلوف

بازی بلوف یکی از بازی هایی است که با کارت انجام می شود. این بازی گروهی بسیار جذاب است و می تواند در دورهمی های دوستانه و خانوادگی مورد توجه قرار بگیرد. هدف از انجام این بازی سرگرمی افراد شرکت کننده است و در پایان کسی که بتواند سریع تر از دیگران کارت های خود را تمام کند پیروز میدان خواهد بود.

تعداد بازیکنان شرکت کننده

این بازی باید به صورت گروهی انجام شود. 2 الی 10 نفر می توانند این بازی را انجام دهند، البته هرچه تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد، هیجان بازی بیشتر خواهد بود.

شروع بازی

همه کارت ها باید به صورت یکسان در میان افراد پخش شود. فرد شروع کننده بازی باید هر تعداد کارتی را که می خواهد در وسط قرار دهد.

نحوه انجام بازی

عکس آموزش بازی کارتی بلوف

این بازی باید با جمعیت زیاد انجام شود تا جذاب تر باشد. بازیکنان می توانند هر تعداد کارتی را که می خواهند بر روی زمین قرار دهند، اما نکته مهم این بازی این است که هر بازیکن می تواند در مورد عنوان کارت هایی که بر روی زمین قرار داده است به بازیکنان دیگر دروغ بگوید.

در این زمان بازیکنان دیگر می توانند بگویند که او بلوف زده است. اگر فرد واقعاً بلوف زده باشد و بازیکن درست گفته باشد، بازیکنی که بلوف زده است باید همه کارت های روی زمین را بردارد اما در صورتی که بلوف نزده باشد و فرد در این مورد اعتراض کند، همه کارت ها روی زمین نصیب او می شود. اگر کسی در این مورد اعتراض نکند، بازیکن بعدی با همان خال یک کارت یا چند کارت را به انتخاب خود بر روی زمین قرار می دهد.

اگر یکی از بازیکنان اعلام کند که کارت هم خال در دست خود ندارد، نوبت به نفر بعدی می رسد. 

قوانین انجام بازی

1. اگر یکی از بازیکنان کارتی را بر روی زمین قرار دهد و یک نفر از بازیکنان دیگر بخواهد بلوف را بگیرد، باید پیش از اینکه نفر بعدی پاس کند یا کارتی بر روی زمین قرار دهد اقدام کند.

2. جهت انجام این بازی خلاف گردش عقربه های ساعت است.

3. اگر حدس می زنید که یک نفر در مورد کارت های خود بلوف زده و دروغ گفته است، سریع می گویید بلوف زده ای و ورق هایی که او در وسط بازی قرار داده است را چک می کنید. در صورتی که او واقعاً دروغ گفته باشد باید تمام کارت هایی را که تاکنون جمع شده است و در وسط قرار گرفته شده است را به عنوان جریمه بردارد. اگر حدس شما در مورد کارت ها اشتباه بود، شما باید به عنوان جریمه همه کارت ها را بردارید.

4. لازم به ذکر است که خال آس در بازی بلوف شامل تمام اعداد 1 تا 10، شاه، سرباز و بیبی از هر خال می باشد. بنابراین اگر به طور مثال بازیکنی 4 کارت 10 و 2 کارت آس در دست داشته باشد می تواند 6 کارت را با عنوان 6 تا 10 لو بر روی زمین بگذارد.

برنده بازی

در پایان کسی پیروز این میدان است که توانسته باشد زودتر از دیگر بازیکنان کارت هایش را تمام کند و بازیکنی که بیشترین تعداد کارت را در اختیار دارد، بازنده بازی است و با توافق و تمایل سایر بازیکنان دیگر می تواند مجازات شود.

سخن پایانی

اگر به انجام بازی های گروهی علاقه مند هستید، می توانید این بازی جذاب را نیز امتحان کنید. همراهان عزیز بازیزا شما می توانید تجربیات خود را در مورد بازی های گروهی با ما و دیگر کاربران بازیزا به اشتراک بگذارید.

سوالات متدوال در زمینه آموزش بازی بلوف

بازی بلوف با چند بازیکن انجام می شود؟

بلوف یک بازی گروهی است و معمولا با 2 تا 10 بازیکن انجام می شود. البته می تواند با تعداد بیشتری نیز انجام شود.

بازی بلوف چگونه شروع می شود؟

هر کدام از بازیکنان هر تعداد کارتی را که می خواهند بر روی زمین قرار می دهند و می توانند در مورد نوع خال هایی که قرار داده اند دروغ بگویند.

چه کسی می تواند برنده بازی بلوف باشد؟

در پابان کسی که توانسته است سریع تر از دیگران کارت های خود را تمام کند، برنده بازی است.

nasrin

nasrin

خودم عاشق بازی های گروهی و همچنین داشتن اسباب بازی های جذابم. هنوز کودک درونم زندست!

دیدگاه‌ها

Avatar

علیرضا کماجی در ۷ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

سلام و خسته نباشید!
شما در متن نوشته اید بازی بر خلاف عقربه های ساعت شروع می شود در حالیکه در تست نوشته اید جهت عقربه های ساعت و همون رو پاسخ درست نوشته اید.
سپاسگذارم

پاسخ
  Avatar

  @dmeen در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفته:

  سلام دوست عزیز
  ممنون از توجهتون. قسمت آزمون اصلاح شد
  موفق باشید

  پاسخ
Avatar

araz در ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

بازی بلوف به شدت برای دورهمی ها توصیه میشه.

پاسخ
Avatar

farahzad در ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

نوشته کاملی بود. سپاس از شما

پاسخ
Avatar

samira در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

نوشته خوبی بود.

پاسخ
Avatar

rahil در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

این بازی حداقل با چند نفر میتونه انجام بشه؟

پاسخ
  nasrin

  nasrin در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

  این بازی حداقل با دو نفر میتونه انجام بشه.

  پاسخ
Avatar

rasun در ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

بازی جذاب و باحالیه. برای دورهمی ها واقعا مناسبه

پاسخ
Avatar

tara در ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ گفته:

ممنون برای این نوشته.

پاسخ
Avatar

Miracle در ۸ خرداد ۱۳۹۹ گفته:

سلام،اگه توی بازی شخصی مثلا بگویید ۳تا آس نفر بعد پاس دهد و نفر بعدی یک آس بذارد و دیگر کسی ورقی نیاد و پاس باشن شروع کننده بازی چه شخصی میشه؟؟همونی که آس آخر رو گذاشته؟؟؟

پاسخ
  nasrin

  nasrin در ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ گفته:

  سلام. شروع کننده فردی هست که اس اخر را گذاشته.

  پاسخ
Avatar

رسول در ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ گفته:

سلام اگه یه نفر ۴ تا ده لو بزاره و هیچ کس نگه بلف زده همه پاس کنن و نفر اول هم پاس باشه شروع کننده کی میشه ؟ بعضیا میگن خود شخص شروع کننده که ده لو گذاشته بعضیا میگن نفر بعدیش

پاسخ
  sara

  sara در ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ گفته:

  درود بر شما
  در صورتی که سایر بازیکنان اعلام پاس کنند مجددا نوبت شخصی است که کارت ۱۰ لو را بر روی زمین گذاشته است.

  پاسخ

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.