دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا

دنیای بازی و اسباب بازی بازیزا | وارد شوید | ثبت نام کنید

آموزش حرفه ای فوتبال دستی

دسته‌بندی: بازی
تاریخ: 27 مارس 2020
بازدید: ۲۰۴ نفر
عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

فوتبال دستی یک بازی مهیج، سرگرم کننده و پرطرفدار است که حتی در بعضی از کشورها به یک رشته ورزشی حرفه ای تبدیل شده است. با کمک تکنیک های موثر در این بازی، بازیکنان می توانند سریع تر به موفقیت دست یابند. فوتبال دستی به همان اندازه که یک بازی مهیج است، یک بازی ذهنی نیز به حساب می آید که می تواند ذهن بازیکنان را درگیر کنند. این بازی در نهایت با رعایت تکنیک های ذهنی به پیروزی می رسد. برای موفقیت در این بازی باید جیزی فراتر از شانس و سرعت را تجربه کنیم و باید بیشتر بر تکنیک های این بازی مسلط باشیم و مهارت کسب کنیم تا بتوانیم در نهایت پیروز میدان باشیم. در این نوشته از سایت بازیزا بعضی از نکات مهم و تکنیک های موثر و روش های گل زدن را برای شما عزیزان ارائه می دهیم اما باید به این مسئله مهم توجه داشته باشید که تا زمانی که مرحله تمرین و ممارست به مرحله عمل و رقابت نرسد و شما به صورت حرفه ای آن را دنبال نکنید نمی توانید به صورت کامل بر آن مسلط شوید.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

برای شروع این بازی چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای شروع این بازی به یک میز فوتبال دستی، توپ و تعدادی بازیکن باحال و پر انرژی نیاز دارید.

فرمول موفقیت در فوتبال دستی

برای شروع کار بهتر ست به نکات زیر بیشتر توجه کنید:

دسته های فوتبال دستی را آرام تر در دست قرار بگیرید. افزایش فشار دست می تواند دید شما را کاهش دهد. بین دسته میله های فوتبال دستی و دست شما باید فضای کمی وجود داشته باشد که این رعایت فاصله در مدت زمان بازی می تواند سرعت دست شما را بیشتر کند و به دنبال آن مانور دست شما بیشتر خواهد شد.

زمانی که در برابر میز فوتبال دستی قرار می گیرید  پاهای خود را با فاصله قرار دهید. در این حالت بازوها آزادانه تر حرکت می کنند.

به درستی توپ خود را پین کنید. پین کردن بدین معنا است که توپ را با برنامه ریزی حرکت دهید و برای حرکت آن برنامه ریزی کنید. اگر توپ به آدمک شما نزدیک تر است زاویه کمتری به آن بدهید سپس توپ را در زیر پای آدمک خود قرار دهید. به نسبت اینکه توپ از کجا بدست آمده است پین جلویی و پین پشتی داریم.

مراقب آدمک های حریف خود باشید. به هنگام تلاش برای جابه جا شدن در میان توپ بازیکنان حریف، یک جایگاه مربعی را برای آدمک های خود در نظر بگیرید تا بتوانید پاس ها و شلیک های حریف مقابل خود را کنترل و مهار کنید.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

آدمک های خود را به صورت زاویه دار در دست بگیرید. با انجام این کار کنترل کردن توپ و ارزیابی کردن حرکات بعدی برای شما آسانتر خواهد بود. علاوه بر آدمک ها شما نیز باید در زاویه مناسب قرار بگیرید. استفاده از تمام آدمک های بازی فرمول موفقیت در بازی است. مهاجمین شما به عنوان خط دفاعی شما هستند. اگر حریف می خواهد به شما گل بزند سعی کنید با میله سه نفره مسیر او را مسدود کنید و مسیرهای دیگر با دروازه بان ببندید. با میله 5 نفره خود دیوار دفاعی بچینید. با این روش کاملا ماهرانه و استادانه در برابر رقیب حاضر می شوید. بازیکنان حرفه ای برای گل زدن از روش های مختلفی استفاده می کنند. سعی کنید یک روش شات را فرابگیرید و در زمان مناسب عکس العمل دقیق و به جایی داشته باشید.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

گل زدن در فوتبال دستی

برای داشتن یک حمله خوب و کارآمد چرخاندن مچ دست و کنترل میله ها با توان تمام موجب می شود که توپ در فاصله ای کوتاه و با سرعت به طرف هدف پرتاب می شود.

برای انجام یک بازی هجومی باید سرعت کار زیاد باشد و اهداف باید سریع تر انجام گیرد. برای زدن گل بیشتر باید یک بازی سرعتی انجام شود. تمرکز شما در فضاسازی های فوتبال دستی موجب شناخت بیشتر و بهتر شما نسبت به رقیب می شود. به عنوان یک فرمول برای فوتبال دستی باید به شما بگویم که بهتر است قبل از حمله چند لحظه مکث کنید و به صورت ناگهانی به توپ ضربه بزنید.

سعی کنید از الگوهای مختلفی برای گل زدن به رقیب استفاده کنید. اگر یک روش ثابت داشته باشید به مرور حریف می تواند روش شما را حدس بزند. در حین بازی باید روش های غیرقابل پیش بینی داشته باشید. از ضربه های push shot و pull shot برای گلزنی به صورت کاملا صحیح استفاده کنید. تکنیک قرار دادن توپ بر روی لبه بیرونی و یا داخلی پای پآدمک و پرتاب کردن صحیح به طرف دروازه و تشخیص راه باز شده روشی مناسب برای رساندن توپ به دروازه حریف است.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

ضربات فوتبال دستی

در ادامه مهم ترین نکات مرتبط با دفاع را ارائه می دهیم:

در صورتی که کنترل توپ در دست حریف باشد باید او را متوقف کنیم برای این کار باید آدمک فوتبال دستی را در حدود 35 تا 40 درجه بجرخانیم و در همان حالت به صورت کج نگه داریم. در صورتی که آدمک فوتبال دستی ایستاده باشد، گرفتن توپ از دست حریف کاری مشکل خواهد بود. دفاع همیشه در برابر میله 3 آدمکی راحت تر است. پس اینکه بتوانیم توپ را از 5 به 3 ببریم یک تکنیک به حساب می آید. ضربات سریع و سرعت زیاد در بازی می تواند ذهن حریف شما را آشفته کند و می تواند تمرکز حریف را بگیرد. پس بهتر است برای شوت های هدفدار حریف به سرعت عکس العمل نشان دهید.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

یک مدافع خوب، آدمک های بازی خود را به شکلی می چیند که مناطق کمتری برای نفوذ و قرار گیری حریف باقی بماند. با پاس کاری ها و ضربات مناسب حرکات حریق را خنثی کنید. با ساختن یک واحد دفاعی مناسب، یک بازی طولانی و خوب را رقم بزنید. میله هایی که در وسط میز فوتبال دستی قرار گرفته اند می توانند نقش دفاعی بهتری را ایفا کنند. با دروازه بان دریبل انجام دهید و با این کار منتظر یک حرکت فرصت مناسب باشید.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

قوانین فوتبال دستی

این بازی در سالن های سرپوشیده، در فضاهای باز، در باشگاه ها و حتی در خانه می تواند انجام شود. این بازی می تواند توسط دو نفر و یا چهار نفر انجام شود. در چنین حالتی یک بازیکن دو ردیف دروازه بان و دفاع را کنترل می کند و هم تیمی او نیز دو ردیف خط میانی و خط حمله را در دست دارد. در چنین حالتی 1 تا 4 نفر هم می توانند ذخیره باشند.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

مدت زمان انجام بازی

در مسابقات تیمی و انفرادی در 5 زمان 15 دقیقه ای ورزشکاران با هم در حال رقابت هستند. مدت زمان استراحت بین هر ست 30 ثانیه است. این مدت زمان می تواند تغییر کند. بازیکن برنده حداقل 3 ست از 5 ست بازی را باید به خود اختصاص دهد. تعداد گل های هدف در بازی فوتبال دستی 5 یا 10 حساب می شود اما در بازی سبکی مانند بنزینی تعداد نهایی گل ها عدد 7 است.

برای اینکه مشخص شود کدام تیم باید در ابتدا بازی را شروع کنند یک سکه نیاز است.

پس از اینکه تیم شروع کننده مشخص شد کسی که برای اولین بار و یا پس از گل خوردن بخواهد بازی را شروع کند باید توپ را جلوی بازیکن وسط قرار دهد و با صدای بلند به حریف اعلام کند. تا زمانی که حریف اعلام پآمادگی نکرده است نمی توان بازی را شروع کرد. برای شروع بازی حتما باید توپ در میان دو آدمک میانی حرکت کند و پس از یک مکث کوتاه ضربه زده شود. هر تیم بعد از گل زدن باید شمارنده کنار زمین را یکی افزایش دهد اگر این کار را انجام ندهد، گل او از دست می رود. در صورتی که بر اثر شدت ضربه توپ از زمین بیرون رود عمل اوت انجام شده است و تیم حریف بازی را از زیر میله دو آدمکی باید شروع کند.

اگر توپ دقیقا در مرکز زمین قرار گرفته باشد، توپ در اختیار تیمی قرار می گیرد که آخرین گل را خورده است. به توپی که بین دو بازیکن قرار می گیرد به صورتی که هیچ کدام از تیم ها نمی توانند به آن ضربه بزنند، توپ مرده می گویند. توپ مرده در هر قسمتی از زمین که باشد متعلق به بازیکنی است که توپ به دروازه او نزدیک تر باشد.

خطاهای بازی فوتبال دستی

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

برای هر بازی انجام حرکاتی مخالف قوانین قرار داده شده است که انجام آن ها خطا محسوب می شود. اطلاع کافی داشتن از خطاها، می تواند در ارتقا کیفیت بازی موثر باشد. در ادامه این خطاها را معرفی می کنیم.

1. چرخاندن میله بیشتر از 360 درجه و نگهداری بیش از حد توپ خطا محسوب می شود.

2. تکان دادن میز و یا حرکت های غیر عادی با میله که موجب پرت کردن حواس بازیکنان مقابل می شود، خطا به حساب می پآید.

3. ترک کردن بازی در خارج از وقت استراحت خطا است.

4. شروع بازی بدون گفتن کلمه حاضر و بدون شنیدن پاسخ خطا است.

5. استفاده از تایم اوت بیش از حد نیز خطا به حساب می آید و باعث محرومیت از بازی می شود.

6. اگر توپ زیر میله 2 یا 3 پآدمکی باشد، بازیکن 15 ثانیه فرصت دارد تا به توپ ضربه بزنددر غیر این صورت خطا رخ می دهد. زمان برای میله 5 آدمکی تقریبا 10 ثانیه است.

نکته مهم: در صورتی که تیمی 3 خطا داشته باشد، یک پنالتی به حریف تقدیم می شود.

تکنیک های فوتبال دستی

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

1. در بازی های حرفه ای دیدن شدت چرخش دسته های میز بسیار لذت بخش است اما چرخاندن دسته ها بدون هدف منجر به گل زدن نمی شود و ممکن است حتی گل به خودی باشد.

2. دیواره های میز در فوتبال دستی، یارهای نامرئی هستند و می توان برای رسیدن به هدف از آن استفاده کرد.

3. اگر حریف شما بسیار سرعتی بازی می کند باید مانند یک کمک داور بیشتر زمان خود را بر روی مراقبت از زمین خود بگذارید و بیشتر با حرکات توپ هماهنگ شوید.

نگاهی متفاوت به فوتبال دستی

اگر علاقه مند به این بازی جذاب هستید اما نمی توانید میز فوتبال دستی را برای خود فراهم کنید، می توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود این بازی را به صورت آنلاین انجام دهید.

فوتبال دستی در مکان های عمومی

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

این روزها در بسیاری از پارک های تهران و فضاهای شهری سایر استان های کشور میز فوتبال دستی قرار داده است تا ساکنان محله و مردم شهر بتوانند از این بازی جذاب استفاده کنند. حتی در برخی از پارک ها مسابقات فوتبال دستی به صورت گروهی انجام می شود. حتی در برخی از مکان های عمومی زمینی مانند زمین فوتبال دستی آماده شده است و انسان ها به جای آمک های پلاستیکی این بازی را انجام می دهند.

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی

در پایان

در این آموزش سعی شده تا تمام فرمول های موفقیت در بازی فوتبال دستی گفته شود. البته انواع ضربات و حرکات در فوتبال دستی و تکنیک های متعدد دیگری برای ارائه یک بازی حرفه ای است. علاوه بر این متناسب با بازی حریف شما باید حرکت آدمک های خود را کنترل کنید. این بازی جذاب و مفرح حتی می تواند در خانه و در کنار خانواده و دوستان نیز به صورت کاملا دوستانه انجام شود. استراتژی های اصلی و فرمول های فوتبال دستی حرفه ای را با تمرینات بیشتر بیاموزید.

سوالات متداول در مورد فوتبال دستی

آدمک های خود را به صورت زاویه دار در دست بگیرید. با انجام این کار کنترل کردن توپ و ارزیابی کردن حرکات بعدی برای شما آسانتر خواهد بود. علاوه بر آدمک ها شما نیز باید در زاویه مناسب قرار بگیرید. استفاده از تمام آدمک های بازی فرمول موفقیت در بازی است.

برای داشتن یک حمله خوب و کارآمد چرخاندن مچ دست و کنترل میله ها با توان تمام موجب می شود که توپ در فاصله ای کوتاه و با سرعت به طرف هدف پرتاب می شود.

در مسابقات تیمی و انفرادی در 5 زمان 15 دقیقه ای ورزشکاران با هم در حال رقابت هستند. مدت زمان استراحت بین هر ست 30 ثانیه است.

این بازی می تواند توسط دو یا چهار نفر به صورت تیمی انجام شود.

تست آمادگی بازی فوتبال دستی

اگر میخواهید میزان آشنایی خودتان با بازی فوتبال دستی را بسنجید، حتما آزمون زیر را انجام دهید

عکس آموزش حرفه ای فوتبال دستی
برچسب‌ها:
nasrin

nasrin

دیدگاه‌ها

Avatar

وهاب در 5 آوریل 2020 گفته:

همیشه از انجام فوتبال دستی لذت می برم.

پاسخ
Avatar

ترلان در 5 آوریل 2020 گفته:

برای موفقیت بیشتر در بازی دسته ها باید به چه صورت گرفته بشه؟

پاسخ
    nasrin

    nasrin در 5 آوریل 2020 گفته:

    دوست عزیز برای موفقیت بیشتر باید دسته ها به صورت زاویه دار قرار بگیرد.

    پاسخ
Avatar

sna در 13 آوریل 2020 گفته:

یه بازی پرهیجان و باحال

پاسخ
Avatar

رانا در 13 آوریل 2020 گفته:

این بازی بسیار لذت بخش و جذابه

پاسخ
Avatar

سهند در 19 آوریل 2020 گفته:

دمتون گرم عالی و کامل بود.

پاسخ

۰۳۱-۳۲۳۰۵۱۳۲
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای بازیزا محفوظ است.